27. kolejka 1. SNL: NK Triglav Kranj - Rudar Velenje 0-4 (0-2)

W spotkaniu 27. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Triglavu przegrał wysoko z Rudarem 0-4 (0-2). Mecz na Športni Center Stanko Mlakar w Kranju obejrzało 300 widzów.

27. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-04-13 14:30 | Stadion: Športni Center Stanko Mlakar | Widzów: 300 | Arbiter: M. Jug
Ž. Kumer 90' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Rudaru wygrała aż 25 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Žiga Škoflek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rudaru, zdobywając bramkę w 13. minucie meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Triglav: Žanowi Kumerowi w 25. i Žanowi Rogeljowi w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rudaru w 42. minucie spotkania, gdy Žiga Škoflek strzelił drugiego gola.

Trener Triglavu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tom Žurga, a murawę opuścił Gašper Udovič.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rudaru w 51. minucie spotkania, gdy Milan Tučić zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Triglav: Luce Majcenowi w 52. i Kristjanowi Arhowi w 54. minucie. Trener Rudaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rijada Kobiljara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leon Črnčič. W 63. minucie Ivan Crnov został zastąpiony przez Muamera Svrakę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał David Hrubik z drużyny gości. W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kristjan Arh osłabiając jedenastkę Triglavu. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 54. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał żółtą kartką Tilena Mlakara, piłkarza gospodarzy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia gola samobójczego strzelił zawodnik Triglavu Žan Kumer. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Marko Pridigar
54′ 68′ Kristjan Arh Česen
Klemen Bolha74′
90′ (samob.) 25′ Žan Kumer
David Hrubik65′
63′ Ivan Crnov
Robert Pušaver
Egzon Kryeziu
Žiga Škoflek  13′, 42′ 73′
Aleš Mertelj
Josip Tomašević
82′ Tilen Mlakar
Marko Ćosić
38′ Žan Rogelj
Aljaž Krefl
David Tijanič
Leon Črnčič60′
52′ Luka Majcen
Dominik Radić
46′ Gašper Udovič
Haoran Li73′
63′ Muamer Svraka
Anže Pišek
Qendrim Hasanaj
Nejc Pušnik74′
46′ Tom Žurga
Tim Vodeb

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Triglavu, a piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.

Drużyna Triglavu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.