27. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Aluminij 2-0 (0-0)

W spotkaniu 27. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 14 kwietnia, drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała z Aluminij 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 800 widzów.

R. Kronaveter 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż 16 razy, a przegrała tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alen Krajnc z Aluminij. Była to 33. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Jana Andrejašiča i na pole gry wprowadził napastnika Roka Kidriča, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 75. minucie kartkę dostał Tomislav Tomić, piłkarz Olimpii Ljubljanej.

W 77. minucie Tomislav Tomić został zmieniony przez Vitję Valenčiča. W tej samej minucie trener Aluminij postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nik Marinšek, a murawę opuścił Matic Vrbanec.

Bramkarz Aluminij wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 11 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Mario Jurčevič. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 82. minucie Lucas Horvat został zmieniony przez Stanleya Amuziego, a za Alena Krajnca wszedł na boisko Nikola Leko, co miało wzmocnić zespół Aluminij. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Savicia na Dina Štigleca. W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia wręczył kartkę Nejcowi Vidmarowi z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olimpii Ljubljanej, strzelając kolejnego gola. Minutę później wynik na 2-0 podwyższył Rok Kronaveter. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

NK Aluminij
90′ Nejc Vidmar
Luka Janžekovič
60′ Jan Andrejašič
Lucas Mario Horvat82′
 90′ Rok Kronaveter
Ivan Kontek
Marko Putinčanin
Alen Krajnc33′ 82′
89′ Stefan Savić
Dejan Petrovič
Asmir Suljić
Matic Vrbanec77′
75′ 77′ Tomislav Tomić
Jure Matjašič
 79′ Mario Jurčevič
Luka Štor
Matija Orbanić
Matija Kovačić
Ben Gasser
Stanley Amuzie82′
89′ Dino Štiglec
Marcel Čermák
Oliver Kregar
Nikola Leko82′
77′ Vitja Valenčič
Luka Petek
60′ Rok Kidrič
Nik Marinšek77′
Antonio Lukanović
Tadej Trdina

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.