27. kolejka 1. SNL: NK Celje - NŠ Mura 0-2 (0-2)

W meczu 27. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 14 kwietnia, jedenastka Celje przegrała z NŠ Mura 0-2 (0-2). Mecz na Stadionie Z'dežele obejrzało 1 100 widzów.

27. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-04-14 14:30 | Stadion: Stadion Z'dežele | Widzów: 1100 | Arbiter: A. Žnidaršic
N. Kouter 4'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Celje wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Alen Kozar.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NŠ Mura w czwartej minucie spotkania, gdy Nino Kouter strzelił drugiego gola. W 26. minucie Žan Benedičič został zmieniony przez Janeza Pišeka.

W tej samej minucie w drużynie Celje doszło do zmiany. Mitja Lotrič wszedł za Nina Pungaršeka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Celje: Tadejowi Vidmajerowi w 50. i Janezowi Pišekowi w 53. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole NŠ Mura doszło do zmiany. Luka Šušnjara wszedł za Tomiego Horvata.

Chwilę później trener Celje postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Rok Sztraus, a murawę opuścił Luka Kerin. W 72. minucie żółtą kartką został ukarany Luka Bobičanec, piłkarz gości. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tadej Vidmajer z Celje i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 50. minucie.

Aleksandar Boškovič
50′ 87′ Tadej Vidmajer
Žan Karničnik
Žan Zaletel
Klemen Šturm
26′ Žan Benedičič
Nik Lorbek
68′ Luka Kerin
Matic Maruško
26′ Nino Pungaršek
Armin Czerimagić
26′ 53′ Janez Pišek
Žiga Kous76′
68′ Rok Sztraus
Jon Šporn
Elvir Ibisevic
Rok Sirk84′
26′ Mitja Lotrič
Luka Šušnjara66′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Celje, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.