Liga słowacka - Super Ligi: FC Spartak Trnava - MFK Rużomberok 0-2 (0-0)

17 lipca na City Arena Trnava odbyło się starcie rozgrywek słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Trnava a Rużomberok. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rużomberok 2-0, który zdobył Super Ligi. Na stadionie stawiło się 3,959 widzów.

Słowacja - Super Liga
2020-07-17 18:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 3959 | Arbiter: E. Gemzický
FC Spartak Trnava
MFK Rużomberok
0
2
J. Maslo 81'
D. Takáč 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 spotkania zespół Spartaka Trnava wygrał 23 razy i zanotował 22 porażki oraz 17 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateja Madleňáka z Rużomberok, a w 38. minucie Dijana Vukojevica z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie Matej Madleňák został zmieniony przez Maria Mrvę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rużomberok: Lukášowi Kojnokowi w 58. i Markowi Zsigmundowi w 62. minucie.

Po chwili trener Spartaka Trnava postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Samuela Benovica. Na boisko wszedł Marko Tešija, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Daliborowi Takáčowi z Rużomberok.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rużomberok w 81. minucie spotkania, gdy Ján Maslo strzelił z karnego pierwszego gola. W 82. minucie w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Nsumoh Kalu wszedł za Martina Gamboša.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Adamowi Brenkusowi, piłkarzowi Rużomberok. W 87. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bamidele Yusuf osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę otrzymał Matúš Macík z zespołu gości.

Drużyna Spartaka Trnava ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Dalibor Takáč.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Matej Madleňák25′ 56′
68′ Samuel Benovič
Ján Maslo  81′ (k.)
Saymon De Barros Cabral
Alexander Mojžiš
82′ Martin Gamboš
Timotej Múdry
Theofanis Tzandaris
Martin Regáli
38′ Dijan Vukojevic
Dalibor Takáč  90′ 69′
Michael Yann Yao
Marek Zsigmund62′ 67′
87′ Bamidele Isa Yusuf
Mário Mrva56′
82′ Nsumoh Johnosn Kalu
Adam Brenkus67′ 86′
Thomas Kotlár
Peter Ďungel58′
Milan Sekera
Matej Kochan
68′ Marko Tešija
Rastislav Kružliak

Wyjątkowa nieporadność napastników Spartaka Trnava była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rużomberok w pierwszej połowie, a w drugiej pięć. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna Spartaka Trnava w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.