Liga słowacka - Super Ligi: FC Spartak Trnava - FK AS Trenczyn 3-0 (1-0)

14 lipca na City Arena Trnava odbyło się starcie rozgrywek słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Trnava a AS-u Trenczyn. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Spartaka Trnava 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,737 widzów.

Słowacja - Super Liga
2020-07-14 20:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 2737 | Arbiter: Kružliak
A. Sobczyk 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki drużyna Spartaka Trnava wygrała 22 razy i zanotowała 18 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka AS-u Trenczyn próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez drużynę Spartaka Trnava w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Dijan Vukojevic dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Spartaka Trnava.

Po godzinie gry kartką został ukarany Ante Roguljić, piłkarz gości. W 64. minucie Jakub Kadák zastąpił Abdula Zubairu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spartaka Trnava, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie wynik na 2-0 podwyższył Saymon.

Chwilę później trener AS-u Trenczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł David Depetris, a murawę opuścił Ante Roguljić.

Prawie natychmiast Alex Sobczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka Trnava, strzelając kolejnego gola w 87. minucie spotkania. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Aleksowi Sobczykowi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ruben Ewald Ligeon
79′ Samuel Benovič
Martin Šulek
 83′ Saymon De Barros Cabral
Achraf El Mahdioui
Martin Gamboš
Jakub Kadák64′
Theofanis Tzandaris
Ante Roguljić62′ 84′
 41′ 66′ Dijan Vukojevic
Osman Bukari
Michael Yann Yao
Hamza Čataković
69′ Bamidele Isa Yusuf
Gino van Kessel72′
Lubos Kamenár
Menno Bergsen
Oliver Burian
Adrián Slávik
79′ Alexander Horvát
Ivenzo Comvalius
Nsumoh Johnosn Kalu
Milan Corryn
Milan Sekera
Abdul Musa Zubairu64′
69′ Marko Tešija
David Alberto Depetris84′
66′  87′ 90′ Alex Sobczyk
Ahmad Ghali72′

Przewaga drużyny AS-u Trenczyn w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.