Liga słowacka - 8. kolejka Super Ligi: Zemplín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 26 września, drużyna Zemplínu wygrała z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2-0 (1-0). Mecz na Futbalový štadión MFK Zemplín w Michalovce obejrzało 366 widzów.

8. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-09-26 19:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Zemplín | Widzów: 366 | Arbiter: Kralovic
MFK Zemplín Michalovce
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
2
0
I. Žofčák 15'
M. Trusa 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Zemplínu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Igor Żofczak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zemplínu, strzelając gola w 15. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zemplínu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zemplínu w 52. minucie spotkania, gdy Matej Trusa zdobył drugą bramkę. W 56. minucie Sergey Ivanov został zastąpiony przez Danila Spoljarica.

W tej samej minucie w zespole FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa doszło do zmiany. Michal Obročník wszedł za Bernarda Petráka. Niedługo później trener FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Patrik Abrahám, a murawę opuścił James Weir. W 73. minucie Dimitrios Popovits został zmieniony przez Christosa Kountouriotisa, a za Igora Żofczaka wszedł na boisko Maksym Girnyi, co miało wzmocnić jedenastkę Zemplínu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bonfilscaleba Bimenyimanę na Koja Maticia.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Richard Župa
56′ Sergey Ivanov
Cedric Badolo
Giorgos Neofytidis
Patrik Blahút
Ricardo Antonio Phillips Hinds
Alieu Fadera
73′ Dimitrios Popovits
Peter Mazáň
 15′ 88′ Igor Żofczak
James Michael Weir69′
 52′ Matej Trusa
Erik Kramár
73′ Christos Kountouriotis
Michal Obročník56′
Dimitrios Siopis
Lukáš Pelegríni
56′ Danilo Spoljaric
Patrik Abrahám69′
88′ Maksym Girnyi
Kojo Matić80′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.