Liga słowacka - 8. kolejka Super Ligi: ŠK Slovan Bratysława - MFK Rużomberok 5-0 (2-0)

W pojedynku 8. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 26 września, drużyna ŠK Slovan Bratysława wysoko wygrała z Rużomberok 5-0 (2-0). Mecz na Štadión Tehelné pole w Bratysławie obejrzało 975 widzów.

8. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-09-26 19:00 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 975 | Arbiter: P. Ziemba
Rafael Ratão 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Drużyna ŠK Slovan Bratysława wygrała aż 30 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŠK Slovan Bratysława w 24. minucie spotkania, gdy Aleksandar Čavrić strzelił pierwszego gola.

Zespół Rużomberok ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 30. minucie wynik na 2-0 podwyższył David Holman.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Rużomberok wyszła w zmienionym składzie, za Petera Ďungela wszedł Matej Madleňák.

Niedługo później Aleksandar Čavrić wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŠK Slovan Bratysława, strzelając kolejnego gola w 47. minucie meczu. Między 51. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Rużomberok i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył David Holman z ŠK Slovan Bratysława. W 61. minucie Ladislav Almási został zmieniony przez Martina Regálego.

Między 61. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy ŠK Slovan Bratysława: Mohammed Rharsalla, Aleksandar Čavrić, Žan Medved, David Holman, na ich miejsce weszli: Rafael Ratão, Erik Daniel, Dávid Strelec, Vladimir Weiss. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dalibora Takáča, Marka Zsigmunda zajęli: Lukáš Kojnok, Timotej Múdry.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Rafael Ratão.

W 84. minucie kartką został ukarany Vladimir Weiss, piłkarz gospodarzy. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Rużomberok za Matúša Kmeta wszedł Dávid Filinský, a w jedenastce ŠK Slovan Bratysława Joeri de Kamps zmienił Vasila Georgieva. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Peter Ďungel46′
 24′, 47′ 66′ Aleksandar Čavrić
Matúš Kmet86′
55′ 86′ Joeri de Kamps
Matej Kochan
José Antonio Delgado Villar
Dalibor Takáč61′
 30′, 60′ 74′ David Holman
Marek Zsigmund52′ 78′
66′ Mohammed Rharsalla Khadfi
Ladislav Almási61′
74′ Žan Medved
Štefan Gerec
Michal Šulla
Ivan Krajčírik
86′ Vasil Georgiev Bozhikov
Dávid Filinský86′
Lucas Lovat
Lukáš Kojnok61′
66′ Erik Daniel
Matej Madleňák46′
74′ 84′ Vladimir Weiss jr
Timotej Múdry78′
66′  79′ Rafael Rogério da Silva
Martin Regáli61′
74′ Dávid Strelec
Martin Boďa

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny ŠK Slovan Bratysława, która potrzebowała tylko dziewięciu celnych strzałów, żeby pięć razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.