Liga słowacka - 8. kolejka Super Ligi: FK Senica - FC Spartak Trnava 0-2 (0-1)

W spotkaniu 8. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Senicy przegrała ze Spartakiem Trnava 0-2 (0-1). Mecz na OMS Arena obejrzało 922 widzów.

Saymon 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Spartaka Trnava wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Izuchukwu Anthony'ego ze Spartaka Trnava, a w 23. minucie Edmonda Addo z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Trnava w 40. minucie spotkania, gdy Martin Bukata strzelił pierwszego gola. W 44. minucie kartką został ukarany Tomáš Malec, piłkarz gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spartaka Trnava.

Drugą połowę zespół Senicy rozpoczął w zmienionym składzie, za Martina Košťála, Dominika Dudę weszli Tenton Yenne, Dávid Gallovič. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia przyznał kartkę Dávidowi Gallovičowi z Senicy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Saymon wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka Trnava, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie spotkania. W 72. minucie Peter Moses został zastąpiony przez Marka Totkę.

W tej samej minucie w jedenastce Senicy doszło do zmiany. Ardian Berisha wszedł za Juraja Piroskę. Chwilę później trener Spartaka Trnava postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Saymona wszedł Gergely Tumma, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Kiriakosowi Savvidisowi z drużyny gości.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Stanislav Olejník wszedł za Michaela Yao. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Martin Bukata  40′
46′ Dominik Duda
Saymon De Barros Cabral  70′ 73′
46′ Martin Košťál
Jakub Gricz
72′ Juraj Piroska
Martin Mikovič
23′ Edmond Addo
Kiriakos Savvidis75′
44′ Tomáš Malec
Michael Yann Yao87′
72′ Peter Eneji Moses
Bamidele Isa Yusuf
Adrián Slančík
Dominik Takáč
Noi Snæholm Olafsson
Dimitrios Konstantinidis
46′ 62′ Dávid Gallovič
Gergely Tumma73′
Damien Marie
Samuel Benovič
72′ Marko Totka
Nsumoh Johnosn Kalu
46′ Tenton Yenne
Jan Vlasko
72′ Ardian Berisha
Stanislav Olejník87′

Zawodnicy Senicy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Senicy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.