Liga słowacka - 8. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - MSK Żilina 4-0 (3-0)

26 września na Štadión FC ViOn w Zlaté Moravce odbyło się starcie 8. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i Żilinej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zlatego Moravce 4-0. Na stadionie stawiło się 893 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Żilinej.

A. Kyziridis 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Żilinej wygrała aż 29 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Filip Balaj dał prowadzenie swojej drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zlatego Moravce w 35. minucie spotkania, gdy Tomáš Ďubek zdobył z karnego drugą bramkę.

Niedługo później Dávid Hrnčár wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zlatego Moravce, strzelając kolejnego gola w 42. minucie pojedynku.

W 52. minucie Patrik Myslovič został zmieniony przez Enisa Fazlagicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zlatego Moravce w 56. minucie spotkania, gdy Alexandros Kyziridis zdobył czwartą bramkę. Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zlatego Moravce: Filip Balaj, Alexandros Kyziridis, na ich miejsce weszli: Tomče Grozdanovski, Martin Chren. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jána Bernáta, Dávida Ďuriša zajęli: Vahan Bichakhchyan, Patrik Iľko.

W 66. minucie kartkę dostał Anton Sloboda, piłkarz gospodarzy. Niedługo później trener Żilinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Adrián Kaprálik, a murawę opuścił Matúš Rusnák. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Marián Šmatlák, Vladimír Tkáč, a na ich miejsce weszli Denis Duga, Tomáš Ďubek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Matúš Rusnák80′
81′ Denis Duga
Kristián Vallo
 35′ (k.) 81′ Tomáš Ďubek
Ján Bernát67′
 42′ Dávid Hrnčár
Miroslav Gono
 56′ 73′ Alexandros Kyziridis
Patrik Myslovič52′
66′ Anton Sloboda
Dávid Ďuriš67′
 7′ 64′ Filip Balaj
Dawid Kurminowski
Patrik Lukáč
Marek Teplan
73′ Martin Chren
Benson Anang
Dávid Haspra
Adam Kopas
64′ Tomče Grozdanovski
Vahan Vardani Bichakhchyan67′
Adam Mihálik
Enis Fazlagić52′
81′ Marián Šmatlák
Patrik Iľko67′
81′ Vladimír Tkáč
Adrián Kaprálik80′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Zlatego Moravce przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.