Liga słowacka - 8. kolejka Super Ligi: FC Nitra - ŠKF Sereď 3-0 (2-0)

26 września na Štadión pod Zoborom odbyło się starcie 8. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Nitry i ŠKF Sereď. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nitry 3-0. Na stadionie stawiło się 473 widzów.

8. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-09-26 19:00 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 473 | Arbiter: A. Somoláni
FC Nitra
ŠKF Sereď
3
0
M. Adamec 2'
M. Faško 45',52'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół ŠKF Sereď wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie Martin Adamec dał prowadzenie swojej jedenastce.

Między 10. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ŠKF Sereď i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna ŠKF Sereď ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Michal Faško.

Na drugą połowę jedenastka ŠKF Sereď wyszła w zmienionym składzie, za Martina Slaninkę wszedł Ľubomír Michalík. W 52. minucie kartkę obejrzał Matthew Yakubu z ŠKF Sereď.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nitry w 52. minucie spotkania, gdy Michal Faško zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Magdę z Nitry, a w 59. minucie Tidiane'a Ba z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie Ľubomír Michalík zastąpił Roka Jureskina. W 63. minucie w drużynie ŠKF Sereď doszło do zmiany. Jasmin Čeliković wszedł za Filipa Pankariciana. Kibice ŠKF Sereď nie mogli już doczekać się wprowadzenia Senada Jarovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Denis Bušnja.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Senada Jarovicia z ŠKF Sereď, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Alena Mustaficia z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Tomáš Hučko10′
56′ Daniel Magda
Martin Slaninka46′
Oliver Podhorin
Denis Bušnja75′
90′ Timotej Záhumenský
Filip Duranski
 2′ Martin Adamec
Alex Ivan40′
 45′, 52′ (k.) Michal Faško
Filip Pankarićan63′
90′ Nikola Gatarić
Denis Potoma76′
90′ Alen Mustafić
Adam Morong
30′ 88′ Matej Franko
Dino Špehar
Michal Trnovský
Adnan Kanuric
90′ Lukáš Fabiš
Jasmin Čeliković63′
90′ Samuel Šefčík
Ľubomír Michalík46′ 60′
88′ Ondrej Vrábel