Liga słowacka - 7. kolejka Super Ligi: MSK Żilina - DAC 1904 Dunajská Streda 1-2 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 5 maja, jedenastka Żilinej przegrała z DAC Streda 1-2 (0-1). Mecz na Štadión Pod Dubňom w Żylinie obejrzało 2 303 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kucza występującego w DAC Streda.

7. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-05-05 17:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 2303 | Arbiter: Kružliak
MSK Żilina
DAC 1904 Dunajska Streda
1
2
M. Škvarka 90'
Z. Kalmár 13',57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Żilinej wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy DAC Streda w 13. minucie spotkania, gdy Zsolt Kalmár strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 25. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Żilinej i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny DAC Streda.

Jedenastka Żilinej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie Zsolt Kalmár ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Po chwili trener DAC Streda postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Lukáša Čmelíka. Na boisko wszedł Christián Herc, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie za Jána Bernáta wszedł Lukáš Jánošík. Kibice Żilinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rolanda Gerebenitsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Patrik Myslovič. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 84. minucie Kristopher Vida został zmieniony przez Martina Bednára, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania za Zsolta Kalmára wszedł na boisko Cesar Blackman, co miało wzmocnić zespół DAC Streda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaroslava Mihalika na Samuela Suľę.

Piłkarze Żilinej w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu bramkę kontaktową zdobył Michal Škvarka. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Jedenastce Żilinej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu DAC Streda.

Kristián Koštrna
44′ Kristian Vallo
Lubomir Szatka
69′ Ján Bernát
Lukáš Čmelík25′ 66′
28′ Martin Gamboš
Zsolt Kalmár  13′, 57′ 90′
87′ Jaroslav Mihalik
Connor Patrick Ronan
76′ Patrik Myslovič
Máté Vida
 90′ Michal Škvarka
Martin Bednár84′
87′ Samuel Suľa
Christián Herc66′
76′ Roland Gerebenits
Stanislav Bilenkyi
69′ Lukáš Jánošík
Abdulrahman Taiwo

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom DAC Streda wręczył jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.