Liga słowacka - 7. kolejka Super Ligi: FK Senica - FC Spartak Trnava 2-0 (0-0)

W meczu 7. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 4 maja, zespół Senicy wygrał ze Spartakiem Trnava 2-0 (0-0). Mecz na OMS Arena obejrzało 1 216 widzów.

E. Ramirez 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Spartaka Trnava wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Lucas ze Spartaka Trnava. Była to 36. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie za Marka Tešiję wszedł Filip Dangubić. Chwilę później trener Spartaka Trnava postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Štefan Pekár, a murawę opuścił Kubilay Yilmaz.

W 67. minucie w drużynie Senicy doszło do zmiany. Zezinho wszedł za Sachę Petshiego. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Spartaka Trnava doszło do zmiany. Kire Markoski wszedł za Lucasa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Senicy w 81. minucie spotkania, gdy Kay zdobył pierwszą bramkę. Niedługo później trener Senicy postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Franka Castañedę wszedł Erik Otrísal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Jedenastka Spartaka Trnava ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Eric Ramírez.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Leo Myenty Janna Abena
 81′ Carlos Daniel Silveira da Graça
Matúš Turňa
67′ Sacha Petshi
Anton Sloboda
60′ Marko Tešija
David Alberto Depetris
85′ Frank Andersson Castañeda Vélez
Macario Hing-Glover
 90′ Eric Kleybel Ramirez Matheus
Kubilay Türk Yılmaz62′
Vojtěch Vorel
Dobrivoj Rusov
Gabriel Dubois
Musefiu Olasunkanmi Ashiru
85′ Erik Otrísal
Erik Grendel
60′ Filip Dangubić
Štefan Pekár62′
67′ José Luis Mendes Lopes
Jakub Rada
Stjepan Vuković
Andrej Lovás
Désiré Segbé Azankpo
Kire Markoski70′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Spartaka Trnava pokazał jedną żółtą.

Zespół Senicy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.