Liga słowacka - 7. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - FC Nitra 3-2 (2-1)

19 września na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbył się mecz 7. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami AS-u Trenczyn i Nitry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AS-u Trenczyn 3-2. Na stadionie zasiadło 129 widzów.

7. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-09-19 19:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 129 | Arbiter: P. Ziemba
M. Faško 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Nitry wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ruben Ligeon wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Trenczyn , strzelając gola w 11. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w 22. minucie spotkania, gdy Ahmad Ghali zdobył drugą bramkę.

Piłkarze Nitry szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Oliver Podhorin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alen Mustafić z Nitry. Była to 44. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Nitry wyszedł w zmienionym składzie, za Nikolę Gatarić, Patrika Danka weszli Daniel Magda, Martin Adamec.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w 56. minucie spotkania, gdy Hamza Čataković zdobył z karnego trzecią bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 65. minucie w drużynie Nitry doszło do zmiany. Armen Hovhannisyan wszedł za Lukáša Fabiša. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Matúš Kuník, zawodnik Nitry. W 70. minucie Hamza Čataković został zmieniony przez Eduvie Ikobę.

W 72. minucie w zespole Nitry doszło do zmiany. Matej Franko wszedł za Samuela Šefčíka. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Martinowi Šulkowi z drużyny AS-u Trenczyn.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie wynik ustalił Michal Faško.

Chwilę później trener AS-u Trenczyn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Ante Roguljicia. Na boisko wszedł Ivenzo Comvalius, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy AS-u Trenczyn: David Depetris, Milan Corryn, a na ich miejsce weszli Eduvie Ikoba, Jakub Kadák. Jedenastce Nitry zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny AS-u Trenczyn.

Lukáš Fabiš65′
 11′ Ruben Ewald Ligeon
Kristian Kolczak
Juha Pirinen
Matúš Kuník69′
75′ Martin Šulek
Oliver Podhorin  32′
Achraf El Mahdioui
Michal Faško  76′
87′ Jakub Kadák
Nikola Gatarić46′
77′ Ante Roguljić
Alen Mustafić44′
Abdul Musa Zubairu
Samuel Šefčík72′
 56′ (k.) 70′ Hamza Čataković
Marián Chobot
 22′ Ahmad Ghali
Patrik Rédeky
77′ Ivenzo Comvalius
Timotej Záhumenský
87′ Milan Corryn
Martin Adamec46′
87′ David Alberto Depetris
Matej Franko72′
70′ 87′ Eduvie Ikoba
Armen Hovhannisyan65′

Zespół AS-u Trenczyn był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze AS-u Trenczyn obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.