Liga słowacka - 7. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - FC Nitra 1-4 (1-1)

W pojedynku 7. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 4 maja, jedenastka AS-u Trenczyn przegrała z Nitrą 1-4 (1-1). Mecz na Umelá tráva Myjava w Myjava obejrzało 339 widzów.

7. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-05-04 17:00 | Stadion: Umelá tráva Myjava | Widzów: 339 | Arbiter: M. Ocenas
M. Charizopulos 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Nitry wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy AS-u Trenczyn otworzyli wynik. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Hamza Čataković. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 11. minucie arbiter przyznał kartkę Tomaszowi Vestenickiemu z Nitry.

Zawodnicy Nitry nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Lukáš Fabiš.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Matúš Kuník, piłkarz Nitry. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie Jaroslav Machovec został zastąpiony przez Tomáša Kóňę. W 57. minucie arbiter ukarał kartką Hamzę Čatakovicia, zawodnika AS-u Trenczyn.

W 58. minucie Matúš Kuník został zmieniony przez Máruisa Charizopulosa, co miało wzmocnić drużynę Nitry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Laminego na Desleya Ubbinka.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie Frederik Bílovský dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Chwilę później trener AS-u Trenczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Milan Corryn, a murawę opuścił Adam Laczkó.

Drużyna AS-u Trenczyn ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Nitry, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 1-3 podwyższył Marián Chobot. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Lukášowi Fabišowi z zespołu Nitry.

Niedługo później Máruis Charizopulos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nitry, strzelając kolejnego gola w 79. minucie meczu. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Nitry doszło do zmiany. Šimon Štefanec wszedł za Mariána Chobota.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Branislav Pindroch
66′ Adam Laczkó
MacDonald Ngwa Niba
60′ Mohammed Lamine
Marek Fábry
 9′ 57′ Hamza Čataković
Ivan Zgrablić
66′ Milan Corryn
Máruis Charizopulos58′  79′
Joey Sleegers
Tomáš Kóňa52′
60′ Desley Ubbink
Martin Macho
Milan Kvocera
Šimon Štefanec85′

Zawodnicy AS-u Trenczyn otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka AS-u Trenczyn w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Nitry w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.