Liga słowacka - 7. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - FC Zlate Moravce 1-0 (0-0)

19 września na City Arena Trnava odbyło się starcie 7. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Trnava i Zlatego Moravce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartaka Trnava 1-0. Mecz obejrzało 783 widzów.

7. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-09-19 19:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 783 | Arbiter: M. Smolak
FC Spartak Trnava
FC Zlate Moravce
1
0
E. Pačinda 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków drużyna Spartaka Trnava wygrała 24 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Spartaka Trnava zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Zlatego Moravce była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Bukatę ze Spartaka Trnava, a w 63. minucie Jozefa Menicha z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Trnava w 63. minucie spotkania, gdy Erik Pačinda strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zlate Moravce: Tomášowi Ďubkowi w 65. i Matúšowi Čonce w 66. minucie.

W 69. minucie za Martina Kovaľa wszedł Alexandros Kyziridis. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Spartaka Trnava doszło do zmiany. Saymon wszedł za Erika Pačindę. Chwilę później trener Spartaka Trnava postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Martina Bukatę wszedł Sebastián Kóša, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Spartaka Trnava utrzymać prowadzenie.

W 83. minucie w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Gergely Tumma wszedł za Jana Vlaskę. W tej samej minucie trener Zlatego Moravce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Dugę. Na boisko wszedł Peter Orávik, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W samej końcówce meczu w jedenastce Zlatego Moravce doszło do zmiany. Marián Šmatlák wszedł za Tomáša Ďubka.

Peter Čögley
54′ 75′ Martin Bukata
Jozef Menich63′
Jakub Gricz
Matej Moško
Martin Mikovič
Denis Duga83′
 63′ (k.) 70′ Erik Pačinda
Tomáš Ďubek65′ 89′
Kiriakos Savvidis
Dávid Hrnčár
83′ Jan Vlasko
Martin Chren
75′ Sebastián Kóša
Tomče Grozdanovski
Marios Tsaousis
Alexandros Kyziridis69′
83′ Gergely Tumma
Peter Orávik83′
70′ Saymon De Barros Cabral
Marián Šmatlák89′
Nsumoh Johnosn Kalu
Vladimír Tkáč

Zespół Spartaka Trnava był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.