Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: Nitra - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3-1 (1-0)

W spotkaniu 6. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 12 września, drużyna Nitry wygrała z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3-1 (1-0). Mecz na Štadión pod Zoborom obejrzało 285 widzów.

6. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-09-12 19:00 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 285 | Arbiter: M. Ocenas
P. Mazáň 65'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie kartkę dostał Richard Župa z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nitry w 22. minucie spotkania, gdy Kristian Kolczak zdobył pierwszą bramkę. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alieu Faderę z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, a w 40. minucie Lukáša Fabiša z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nitry.

Drugą połowę zespół FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa rozpoczął w zmienionym składzie, za Bernarda Petráka wszedł Peter Mazáň. Trener FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Patrika Blahúta i na pole gry wprowadził napastnika Koja Maticia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Zawodnicy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Peter Mazáň.

W 69. minucie Ondrej Vrábel zastąpił Martina Adamca. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Peter Chríbik z zespołu gości. Była to 77. minuta meczu. W 79. minucie Bonfilscaleb Bimenyimana został zmieniony przez Patrika Abraháma, co miało wzmocnić drużynę FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Gatarić na Mateja Frankę oraz Samuela Šefčíka na Patrika Danka.

W 88. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa James Weir.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Nitry, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Patrik Danek.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Tomáš Jenčo
40′ Lukáš Fabiš
Peter Chríbik77′
 22′ Kristian Kolczak
Richard Župa20′
79′ Nikola Gatarić
Cedric Badolo
Alen Mustafić
Patrik Blahút63′
86′ Samuel Šefčík
Alieu Fadera31′
69′ Ondrej Vrábel
Lukáš Pelegríni
69′ Martin Adamec
Patrik Abrahám79′
86′  90′ Patrik Danek
Kojo Matić63′
79′ Matej Franko
Viktor Vondryska

Piłkarze Nitry obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.