Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: MFK Rużomberok - ŠKF Sereď 1-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Rużomberok wygrała z ŠKF Sereď 1-0 (1-0). Mecz na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku obejrzało 1 020 widzów.

6. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-04-28 15:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 1020 | Arbiter: M. Dohál
MFK Rużomberok
ŠKF Sereď
1
0
T. Kostadinov 20'

Już w pierwszych minutach jedenastka Rużomberok próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rużomberok w 20. minucie spotkania, gdy Tihomir Kostadinov strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rużomberok.

Trener ŠKF Sereď postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dino Špehar, a murawę opuścił Filip Pankarićan. Między 61. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Rużomberok wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Viktora Jedináka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Zinedin Mustedanagić. W 77. minucie Alex Ivan został zmieniony przez Kathona St. Hillaire'a. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď: Adamowi Morongowi w 82. i Ľubomírowi Michalíkowi w 90. minucie.

W 82. minucie Milosz Laczny został zmieniony przez Marka Kuzmę, co miało wzmocnić jedenastkę ŠKF Sereď. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tihomira Kostadinova na Matúša Kmeta oraz Stefana Gerca na Mateja Kochana. W drugiej połowie nie padły bramki.

Martin Sus
 20′ 88′ Tihomir Kostadinov
Bankole Olawale Adekuoroye61′
76′ Zinedin Mustedanagić
Rudolf Bilas
71′ Kristi Qose
Alex Ivan77′
Dalibor Takáč
Filip Pankarićan46′
Peter Gál-Andrezly
Milosz Laczny73′ 82′
90′ Štefan Gerec
Marek Kuzma82′
88′ Matúš Kmet
Kristian Lukáčik
90′ Matej Kochan
Kathon St. Hillaire77′
76′ Viktor Jedinák
Dino Špehar46′
Rastislav Kružliak

Drużyna Rużomberok była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu. Wyjątkowa nieporadność napastników ŠKF Sereď była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.