Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: FK Senica - FK AS Trenczyn 4-0 (1-0)

27 kwietnia na OMS Arena odbył się pojedynek 6. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Senicy i AS-u Trenczyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Senicy 4-0. Na stadionie stawiło się 742 widzów.

S. Petshi 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka AS-u Trenczyn wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Senicy w 13. minucie spotkania, gdy Frank Castañeda strzelił pierwszego gola.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Erica Ramíreza z Senicy, a w 45. minucie Abdula Zubairu z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Senicy.

Drugą połowę zespół AS-u Trenczyn rozpoczął w zmienionym składzie, za Joeya Sleegersa wszedł Jakub Paur. Kibice AS-u Trenczyn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Milana Corryna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ante Roguljić.

W 53. minucie kartkę dostał Kay, zawodnik gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Marko Tešija wywołał eksplozję radości wśród kibiców Senicy, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie pojedynku. W 68. minucie za Kestona Juliena wszedł Milan Kvocera.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Senicy doszło do zmiany. Filip Dangubić wszedł za Marka Tešiję. W 74. minucie sędzia pokazał kartkę Philippe'owi van Arnhemowi z drużyny gości. Po chwili trener Senicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Zezinho, a murawę opuścił Frank Castañeda.

W samej końcówce spotkania w jedenastce Senicy doszło do zmiany. Erik Otrísal wszedł za Mihovila-Jeronima Klapana.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-0 podwyższył Eric Ramírez. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Senicy w 90. minucie spotkania, gdy Sacha Petshi zdobył czwartą bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Keston Julien68′
53′ Carlos Daniel Silveira da Graça
Peter Kleščík
Patrick Kojo Asmah
Lukas Skovajsa
Sofian El Moudane
Reuben Yem
89′ Mihovil-Jeronim Klapan
Ante Roguljić46′
Jakub Krč
Joey Sleegers46′
 90′ Sacha Petshi
Philippe van Arnhem74′
 67′ 70′ Marko Tešija
Abdul Musa Zubairu45′
 13′ 83′ Frank Andersson Castañeda Vélez
Osman Bukari
 90′ 20′ Eric Kleybel Ramirez Matheus
Hamza Čataković
Vojtěch Vorel
Denis Chudý
Gabriel Dubois
Adam Laczkó
89′ Erik Otrísal
Marián Pišoja
70′ Filip Dangubić
Adrián Slávik
Jean Deretti
Milan Corryn46′
83′ José Luis Mendes Lopes
Jakub Paur46′
Désiré Segbé Azankpo
Milan Kvocera68′

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Senicy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.