Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: FC Nitra - ŻP Šport Podbrezová 2-2 (2-2)

W starciu 6. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 26 kwietnia, zespół Nitry zremisował z Športem Podbrezová 2-2 (2-2). Mecz na Štadión pod Zoborom obejrzało 652 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Šporcie Podbrezová.

6. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-04-26 18:30 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 652 | Arbiter: Kralovic
M. Breznaník 20'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Športu Podbrezová wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Športu Podbrezová nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie bramkę zdobył Dávid Leško. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Športu Podbrezová w 20. minucie spotkania, gdy Michal Breznaník zdobył drugą bramkę.

Zawodnicy Nitry szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 24. minucie bramkę kontaktową zdobył Tomasz Vestenicky. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 30. minucie Jan Chovanec został zmieniony przez Patrika Šurnovskiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Nitry przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marek Fábry.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W następstwie utraty bramki trener Športu Podbrezová postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił pomocnika Michala Breznaníka i na pole gry wprowadził napastnika Victora Olatunjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 65. minucie Marek Fábry został zmieniony przez Nemanję Sokovicia, a za Tomáša Kóňę wszedł na boisko Milos Šimončič, co miało wzmocnić drużynę Nitry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Hlohovskiego na Jozefa Pastorka.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Jakubowi Kiwiorowi z jedenastki gości. Była to 83. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Martin Vantruba
30′ Jan Chovanec
Filip Hlohovsky75′
86′ Tomáš Kóňa
Dávid Leško  17′
Jaroslav Machovec
Michal Obročník
 43′ 65′ Marek Fábry
Jozef Špyrka
 24′ Tomasz Vestenicky
Samuel Ďatko
86′ Milos Šimončič
Jozef Pastorek75′
30′ Patrik Šurnovský
Victor Olatunji51′
Marián Chobot
Daniel Pavúk
65′ Nemanja Soković
Jakub Więzik

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Športu Podbrezová wręczył jedną żółtą.

Zespół Nitry wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.