Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: FC Nitra - DAC 1904 Dunajska Streda 1-2 (1-1)

W pojedynku 6. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 25 sierpnia, jedenastka Nitry przegrała z DAC Streda 1-2 (1-1). Mecz na Štadión pod Zoborom obejrzało 2 155 widzów.

6. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-08-25 19:15 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 2155 | Arbiter: Chmura
A. Fábry 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Nitry wygrał 12 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 22. minucie arbiter ukarał kartką Ondreja Vrábela, piłkarza gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Nitry w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Milan Ristovski dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Zawodnicy DAC Streda nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kristián Koštrna.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Andrejowi Fábremu z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W następstwie utraty bramki trener Nitry postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Lukáša Fabiša i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Guláša. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy DAC Streda w 57. minucie spotkania, gdy Andrej Fábry strzelił drugiego gola. W 58. minucie kartkę dostał Abdulrahman Taiwo z DAC Streda.

W 61. minucie Abdulrahman Taiwo został zastąpiony przez Kristophera Vidę. W 62. minucie Ondrej Vrábel został zmieniony przez Marka Fábrego, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania za Dominika Guláša wszedł na boisko Ondrej Elexa, co miało wzmocnić drużynę Nitry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreja Fábrego na Marka Divkovicia. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom DAC Streda i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Martin Jedlička75′
57′ Lukáš Fabiš
Andrej Fábry  57′ 43′ 69′
 37′ Milan Ristovski
Máté Vida89′
90′ Samuel Šefčík
Eric Kleybel Ramirez Matheus
22′ 62′ Ondrej Vrábel
Abdulrahman Taiwo58′ 61′
Martin Kuciak
Benjamín Száraz
90′ Ondrej Elexa
Milan Šimčák
57′ 90′ Dominik Guláš
Martin Bednár
Patrik Šurnovský
Lukáš Čmelík
62′ Marek Fábry
Dominik Veselovský
Viktor Remeň
Marko Divković69′
Šimon Štefanec
Kristopher Vida61′

Jedenastka DAC Streda była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom DAC Streda, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka DAC Streda w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.