Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: DAC 1904 Dunajska Streda - MFK Rużomberok 3-2 (0-1)

12 września na MOL Aréna w Dunajsce Stredzie odbyło się spotkanie 6. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami DAC Streda i Rużomberok. Mecz zakończył się zwycięstwem DAC Streda 3-2. Starcie obejrzało 819 widzów.

M. Kmet 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Rużomberok wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz 16 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Rużomberok nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Ladislav Almási.

W 25. minucie żółtą kartkę dostał Jannik Müller z DAC Streda. W 34. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jannik Müller osłabiając drużynę DAC Streda. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 25. minucie. W 39. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andrii Baliciowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 40. minucie Sidney Friede został zastąpiony przez Matúša Malego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rużomberok.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Césarowi Blackmanowi i Matúšowi Malemu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę DAC Streda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Zsolt Kalmár.

Szybko po stracie gola zespół DAC Streda trafił do bramki rywala. W 56. minucie Eric Ramirez dał prowadzenie swojej drużynie.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Matej Kochan, zawodnik Rużomberok.

Zespół Rużomberok ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie Zsolt Kalmár po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Matúš Kmet.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rużomberok: Daliborowi Takáčowi w 64. i Martinowi Boďzie w 81. minucie. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rużomberok: Ladislav Almási, Matej Kochan, Dalibor Takáč, Marek Zsigmund, Peter Ďungel, na ich miejsce weszli: Martin Boďa, Adam Brenkus, Michal Dopater, Timotej Múdry, Dávid Filinský. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marka Divkovicia, Andrii Balicia, Erica Ramireza zajęli: Andrej Fábry, Martin Bednár, Sainey Njie. W 90. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Martin Boďa z Rużomberok i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 81. minucie.

Drużynie Rużomberok zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu DAC Streda.

Matúš Macík
49′ César Rodolfo Blackman Camarena
Matej Čurma
Éric Javier Davis Grajales
Ján Maslo
Dominik Kružliak
Mário Mrva
25′ 34′ Jannik Müller
Peter Ďungel86′
39′ 88′ Andrija Balić
Matúš Kmet  62′
40′ Sidney Friede
Matej Kochan58′ 70′
 53′, 59′ Zsolt Kalmár
Dalibor Takáč64′ 82′
András Schäfer
Marek Zsigmund83′
79′ Marko Divković
Ladislav Almási  20′ 70′
 56′ 88′ Eric Kleybel Ramirez Matheus
Štefan Gerec
Benjamín Száraz
Ivan Krajčírik
40′ 49′ Matúš Malý
Dávid Filinský86′
Jorge Antonio Méndez Castillo
Alex Holub
88′ Martin Bednár
Adam Brenkus70′
79′ Andrej Fábry
Michal Dopater82′
88′ Sainey Njie
Timotej Múdry83′
Yhoan Many Andzouana
Martin Boďa70′ 81′ 90′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Rużomberok pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Rużomberok w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.