Liga słowacka - 6. kolejka Super Ligi: DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratysława 1-0 (0-0)

27 kwietnia na MOL Arény w Dunajská Stredzie odbyło się starcie 6. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami DAC Streda i ŠK Slovan Bratysława. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem DAC Streda 1-0. Mecz obejrzało 11 820 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kucza występującego w DAC Streda.

K. Vida 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół ŠK Slovan Bratysława wygrał aż 23 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zsolta Kalmára z DAC Streda, a w 39. minucie Ibrahima Rabiu z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół DAC Streda rozpoczął w zmienionym składzie, za Ericka Davisa, Zsolta Kalmára weszli Lubomír Szatka, Christián Herc.

Jedynego gola meczu strzelił Kristopher Vida dla drużyny DAC Streda. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie czerwoną kartkę obejrzał Souleymane Koné, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kenana Bajriča, piłkarza ŠK Slovan Bratysława. Trener ŠK Slovan Bratysława postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Ibrahima Rabiu i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Ratão. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Martinowi Jedličce z DAC Streda. W 80. minucie za Artema Sukhotskiego wszedł Nono Delgado. A kibice DAC Streda nie mogli już doczekać się wprowadzenia Martina Bednára. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Lukáš Čmelík.

W 90. minucie żółte kartki obejrzał Marko Divković z DAC Streda i Nono Delgado z drużyny gości.

Šporar
76′ Martin Jedlička
Dominik Greif
46′ Éric Javier Davis Grajales
Mitch Apau
Tomáš Huk
Kenan Bajrič63′
59′ Souleymane Koné
Richard Guzmics
Kristián Koštrna
Artem Sukhotskyi80′
82′ Lukáš Čmelík
Aleksandar Čavrić
37′ 46′ Zsolt Kalmár
Marin Ljubičić
Connor Patrick Ronan
Ibrahim Danda Rabiu39′ 67′
Máté Vida
Mohammed Rharsalla Khadfi
90′ Marko Divković
Dejan Dražić
 54′ Kristopher Vida
Andraż Szporar
Tomasz Kucz
Michal Šulla
César Rodolfo Blackman Camarena
Jurij Medveděv
46′ Lubomir Szatka
Stefan Stangl
Milan Šimčák
José Antonio Delgado Villar80′ 90′
82′ Martin Bednár
David Holman
46′ Christián Herc
Rafael Rogério da Silva67′
Abdulrahman Taiwo

Zespół DAC Streda zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników ŠK Slovan Bratysława była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy DAC Streda otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół DAC Streda w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.