Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: ŠK Slovan Bratysława - MFK Rużomberok 3-2 (1-0)

21 kwietnia na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie odbyło się spotkanie 5. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami ŠK Slovan Bratysława i Rużomberok. Starcie zakończyło się zwycięstwem ŠK Slovan Bratysława 3-2. Mecz obejrzało 6 845 widzów.

5. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-04-21 15:00 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 6845 | Arbiter: Chmura
V. Jedinák 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka ŠK Slovan Bratysława wygrała 26 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŠK Slovan Bratysława w 19. minucie spotkania, gdy Andraž Šporar zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 strzelone gole.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ŠK Slovan Bratysława.

Na drugą połowę drużyna ŠK Slovan Bratysława wyszła w zmienionym składzie, za Aleksandara Čavricia wszedł Mohammed Rharsalla.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, zespół Rużomberok doprowadził do remisu. Gola strzelił Dominik Kružliak.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Andraž Šporar z ŠK Slovan Bratysława. W 69. minucie Matúš Kmet został zastąpiony przez Tihomira Kostadinova.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 74. minucie wynik na 3-1 podwyższył Dejan Dražić.

Trener ŠK Slovan Bratysława wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dávida Strelca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Holman. Po chwili trener Rużomberok postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Dalibora Takáča. Na boisko wszedł Matej Kochan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Ibrahim Rabiu został zmieniony przez Nona Delgada, co miało wzmocnić zespół ŠK Slovan Bratysława. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petera Gála-Andrezlego na Viktora Jedináka.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Viktor Jedinák.

Jedenastce Rużomberok zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ŠK Slovan Bratysława.

Ján Maslo
46′ Aleksandar Čavrić
Matúš Kmet69′
80′ David Holman
Zinedin Mustedanagić
Marin Ljubičić
Kristi Qose
82′ Ibrahim Danda Rabiu
Dalibor Takáč81′
 74′ Dejan Dražić
Peter Gál-Andrezly86′
 19′, 62′ (k.) Andraż Szporar
Adam Brenkus
82′ José Antonio Delgado Villar
Matej Kochan81′
46′ Mohammed Rharsalla Khadfi
Tihomir Kostadinov69′
Boris Cmiljanić
Viktor Jedinák86′  90′
80′ Dávid Strelec
Rastislav Kružliak

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.