Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: Rużomberok - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0-0

W spotkaniu 5. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Rużomberok zremisował z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0-0. Mecz na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku obejrzało 1 073 widzów.

5. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-08-30 19:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 1073 | Arbiter: P. Ziemba
MFK Rużomberok
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków zespół Rużomberok wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie kartkę dostał Peter Chríbik, zawodnik gości.

W 26. minucie za Marka Zsigmunda wszedł Matej Kochan. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Petr Pavlík z jedenastki gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Bernard Petrák został zmieniony przez Petera Mazáňa, co miało wzmocnić drużynę FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateja Madleňáka na Petera Ďungela oraz Štefana Gerca na Martina Boďę. Między 59. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Alieu Faderę i na pole gry wprowadził napastnika Koja Maticia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Adam Brenkus został zmieniony przez Timoteja Múdrego, a za Tomáša Bobčeka wszedł na boisko Ladislav Almási, co miało wzmocnić drużynę Rużomberok. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Blahúta na Patrika Jackę w 89. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Máriowi Mrvie z Rużomberok.

Tomáš Jenčo
65′ Matej Čurma
Peter Chríbik21′
62′ Matej Madleňák
Petr Pavlík45′
Ján Maslo
Bernard Petrák58′
90′ Mário Mrva
Dominik Špiriak
75′ Adam Brenkus
Richard Župa
Matúš Kmet
Cedric Badolo61′
62′ Dalibor Takáč
Patrik Blahút89′
26′ Marek Zsigmund
Alieu Fadera72′
75′ Tomáš Bobček
James Michael Weir
62′ Štefan Gerec
Bonfils-Caleb Bimenyimana
Ivan Krajčírik
Samuel Dovec
Dávid Filinský
Patrik Jacko89′
62′ Peter Ďungel
Ryan David Lindsay
26′ Matej Kochan
Peter Mazáň58′ 59′
75′ Timotej Múdry
Lukáš Pelegríni
75′ Ladislav Almási
Kojo Matić72′
62′ Martin Boďa
Viktor Vondryska

Jedenastka Rużomberok miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.