Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: MSK Żilina - MFK Zemplín Michalovce 5-0 (2-0)

W spotkaniu 5. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, drużyna Żilinej wysoko wygrała z Zemplínem 5-0 (2-0). Mecz na Štadión Pod Dubňom w Żylinie obejrzało 1 458 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Żilinej.

5. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-07-11 18:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 1458 | Arbiter: M. Smolak
D. Duris 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Żilinej wygrał aż 10 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Viktor Peczovsky zastąpił Miroslava Gona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Żilinej w 12. minucie spotkania, gdy Patrik Iľko strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w meczu dostał Giorgos Neofytidis z drużyny gości. Była to 29. minuta pojedynku.

Jedenastka Zemplínu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Paur.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie wynik na 3-0 podwyższył Branislav Sluka.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Zemplínu doszło do zmiany. Cheick Diarra wszedł za Armena Hovhannisyana.

Niedługo później Ján Bernát wywołał eksplozję radości wśród kibiców Żilinej, strzelając kolejnego gola w 64. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Chwilę później trener Żilinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Dawid Kurminowski, a murawę opuścił Jakub Paur. W tej samej minucie Patrik Iľko został zmieniony przez Vahana Bichakhchyana, co miało wzmocnić jedenastkę Żilinej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Kvocerę na Mariána Pásztora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Żilinej w 74. minucie spotkania, gdy David Duris zdobył piątą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 76. minucie w zespole Zemplínu doszło do zmiany. Lukáš Lukčo wszedł za Matúša Begalę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Dimitrios Konstantinidis
 53′ Branislav Sluka
Alejandro Méndez García
Kristián Vallo
Matúš Vojtko
 64′ Ján Bernát
Matúš Begala76′
 74′ David Duris
Jakub Gricz
 12′ 68′ Patrik Iľko
Giorgos Neofytidis29′
Patrik Myslovič
Dimitrios Popovits
 29′ 68′ Jakub Paur
Armen Hovhannisyan60′
12′ Viktor Peczovsky
Milan Kvocera71′
Ľubomír Belko
Rostyslav Dehtiar
68′ Vahan Vardani Bichakhchyan
Patrik Chovan
Enis Fazlagikj
Cheick Alan Diarra60′
12′ Miroslav Gono
Lukáš Lukčo76′
Adam Kopas
Marián Pásztor71′
Adrián Kaprálik
Jakub Sova
68′ Dawid Kurminowski

Drużyna Żilinej była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Zemplínu przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.