Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: MFK Rużomberok - DAC 1904 Dunajska Streda 0-1 (0-0)

11 lipca na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku odbył się mecz 5. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Rużomberok i DAC Streda. Starcie zakończyło się zwycięstwem DAC Streda 1-0. Na stadionie stawiło się 848 widzów.

5. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-07-11 18:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 848 | Arbiter: P. Ziemba
MFK Rużomberok
DAC 1904 Dunajska Streda
0
1
E. Ramirez 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań zespół Rużomberok wygrał 14 razy i zanotował sześć porażek oraz 16 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Andrii Baliciowi z DAC Streda. Była to 24. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół DAC Streda wyszedł w zmienionym składzie, za Marka Divkovicia wszedł César Blackman. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Zsolt Kalmár, piłkarz gości.

Po chwili trener Rużomberok postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Stefan Gerec, a murawę opuścił Martin Regáli. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Matejowi Madleňákowi z jedenastki gospodarzy. W 63. minucie Miroslav Almasky został zmieniony przez Mateja Kochana.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Rużomberok doszło do zmiany. Matúš Kmet wszedł za Marka Zsigmunda. Trener DAC Streda postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Andreja Fábrego i na pole gry wprowadził napastnika Zuberu Sharaniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników DAC Streda w 80. minucie spotkania, gdy Eric Ramirez zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 88. minucie w zespole DAC Streda doszło do zmiany. Milan Šimčák wszedł za Zsolta Kalmára. W doliczonym czasie gry kartkę dostał César Blackman z DAC Streda.

Matúš Malý
63′ Miroslav Almasky
Andrija Balić24′
Peter Dungel
Andrej Fábry74′
Dalibor Takáč
Zsolt Kalmár49′ 88′
74′ Marek Zsigmund
Sainey Njie
Rastislav Kružliak
András Schafer
59′ Matej Madleňák
Marko Divković46′
58′ Martin Regáli
Zuberu Sharani74′
74′ Matúš Kmet

63′ Matej Kochan

58′ Stefan Gerec

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rużomberok, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.