Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: FK Senica - FC Nitra 0-0

29 sierpnia na OMS Arena odbył się pojedynek 5. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Senicy i Nitry. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 823 widzów.

5. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-08-29 18:30 | Stadion: OMS Arena | Widzów: 823 | Arbiter: F. Glova
FK Senica
FC Nitra
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Nitry wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Senicy zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Nitry była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Martin Adamec został zastąpiony przez Nikolę Gataricia. Między 58. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Senicy: Tenton Yenne, Peter Moses, Dominik Duda, na ich miejsce weszli: Martin Košťál, Damien Marie, Marko Totka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Timoteja Záhumenskiego, Mariána Chobota zajęli: Daniel Magda, Samuel Šefčík.

Między 62. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Senicy oraz dwie drużynie przeciwnej. Trener Nitry postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Samuela Šefčíka i na pole gry wprowadził napastnika Mateja Frankę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Dávid Šipoš
71′ Joss Didiba Moudoumbou
Oliver Podhorin
78′ Dominik Duda
Timotej Záhumenský63′
Juraj Piroska
Martin Adamec55′
58′ Tenton Yenne
Michal Faško
83′ Edmond Addo
Alen Mustafić
Tomáš Malec
Ondrej Vrábel
74′ Peter Eneji Moses
Nikola Gatarić55′ 68′
58′ Martin Košťál
Samuel Šefčík63′ 90′
74′ Damien Marie
Matej Franko90′
Daniel Filip Mašulovič
Armen Hovhannisyan
78′ Marko Totka
Jakub Tancík

Przewaga drużyny Senicy w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Nitry była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Nitry w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.