Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - ŠKF Sereď 1-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, drużyna Zlatego Moravce wygrała z ŠKF Sereď 1-0 (1-0). Mecz na Štadión FC ViOn w Zlaté Moravce obejrzało 1 100 widzów.

A. Mészáros 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna ŠKF Sereď wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał kartką Adama Moronga, piłkarza ŠKF Sereď.

Jedyną bramkę meczu dla Zlatego Moravce zdobył András Mészáros w 13. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Majowi Roričowi z ŠKF Sereď.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zlatego Moravce.

W 54. minucie Martin Kovaľ został zmieniony przez Jakuba Šveca. W 63. minucie w jedenastce ŠKF Sereď doszło do zmiany. Denis Potoma wszedł za Filipa Pankariciana.

Chwilę później trener Zlatego Moravce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Tomáša Ďubka. Na boisko wszedł Adam Mihálik, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener ŠKF Sereď postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Bankole'a Adekuoroyego i na pole gry wprowadził napastnika Senada Jarovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom ŠKF Sereď i trzy drużynie przeciwnej.

W 76. minucie András Mészáros został zmieniony przez Borisa Cmiljanicia, co miało wzmocnić jedenastkę Zlatego Moravce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Ivana na Martina Mečiara. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tomás Soares Dabó90′
64′ Tomáš Ďubek
Ľubomír Michalík
74′ Tomče Grozdanovski
Bankole Olawale Adekuoroye68′
Dávid Hrnčár
Alex Ivan77′
Peter Orávik
Filip Pankarićan63′
87′ Anton Sloboda
Maj Rorič45′
Gustavo Henrique Cabral De Souza
Adam Morong1′
54′ Martin Kovaľ
Dino Špehar75′
 13′ 76′ András Mészáros
Matej Vuk
Adrián Chovan
Adnan Kanuric
64′ 80′ Adam Mihálik
Martin Mečiar77′ 82′
Dávid Richtárech
Martin Slaninka
76′ Boris Cmiljanić
Denis Potoma63′
Marko Kelemen
Nicolas Šumský
54′ Jakub Švec
Senad Jarović68′
Vladimír Tkáč
Alexandar Vucenovic

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Zlatego Moravce obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.