Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - DAC 1904 Dunajska Streda 1-2 (1-1)

30 sierpnia na Štadión FC ViOn w Zlaté Moravce odbyło się spotkanie 5. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i DAC Streda. Pojedynek zakończył się zwycięstwem DAC Streda 2-1. Na stadionie stawiło się 1 903 widzów.

M. Divković 84'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Zlatego Moravce wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę dostał Matúš Čonka z Zlatego Moravce.

Nieoczekiwanie piłkarze Zlatego Moravce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie bramkę zdobył Dávid Hrnčár.

W 25. minucie kartkę dostał Andrija Balić, zawodnik DAC Streda.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Zsolt Kalmár.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Matúšowi Malemu, zawodnikowi gości. W 72. minucie za Erica Ramireza wszedł Yhoan Andzouana.

Chwilę później trener Zlatego Moravce postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Martina Kovaľa. Na boisko wszedł Alexandros Kyziridis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zlate Moravce: Tomče Grozdanovskiemu w 81. i Filipowi Balajowi w 82. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy DAC Streda w 84. minucie spotkania, gdy Marko Divković zdobył drugą bramkę. W 88. minucie w zespole DAC Streda doszło do zmiany. Sainey Njie wszedł za Marka Divkovicia.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Jedličkę z DAC Streda, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Mateja Moškę z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Martin Jedlička89′
14′ Matúš Čonka
César Rodolfo Blackman Camarena
Peter Čögley
Dominik Kružliak
Jozef Menich
Matúš Malý62′
90′ Matej Moško
Jannik Müller
Denis Duga
Andrija Balić25′
Tomáš Ďubek
Sidney Friede
81′ Tomče Grozdanovski
Zsolt Kalmár  36′ (k.)
 24′ Dávid Hrnčár
András Schäfer
77′ Martin Kovaľ
Marko Divković  84′ 88′
82′ Filip Balaj
Martin Bednár
77′ Alexandros Kyziridis