Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 0-2 (0-1)

29 sierpnia na City Arena Trnava odbył się mecz 5. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Trnava i ŠKF Sereď. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ŠKF Sereď 2-0. Na stadionie stawiło się 2 833 widzów.

5. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-08-29 19:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 2833 | Arbiter: B. Marhefka
FC Spartak Trnava
ŠKF Sereď
0
2
D. Bušnja 30'
A. Ivan 76'

Już w pierwszych minutach jedenastka Spartaka Trnava próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 24. minucie w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Nsumoh Kalu wszedł za Erika Pačindę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Denis Bušnja wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŠKF Sereď , strzelając gola w 30. minucie spotkania. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ľubomír Michalík z ŠKF Sereď. Była to 36. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ŠKF Sereď.

Na drugą połowę jedenastka Spartaka Trnava wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiána Kóšę wszedł Martin Bukata. Także zespół ŠKF Sereď wyszedł w zmienionym składzie, za Filipa Pankariciana wszedł Nicolas Šumský. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď: Filipowi Duranskiemu w 51. i Nicolasowi Šumskiemu w 64. minucie.

W 75. minucie za Dina Špehara wszedł Senad Jarović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŠKF Sereď w 76. minucie spotkania, gdy Alex Ivan zdobył drugą bramkę. Po chwili trener ŠKF Sereď postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Denisa Bušnję wszedł Martin Slaninka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce ŠKF Sereď utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w drużynie ŠKF Sereď doszło do zmiany. Filip Tatranský wszedł za Denisa Potomę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Tidiane Djibi Ba
46′ Sebastián Kóša
Tomáš Hučko
Mário Mihál
Ľubomír Michalík36′
78′ Saymon De Barros Cabral
Denis Bušnja  30′ 82′
80′ Jakub Gricz
Filip Duranski51′
Martin Mikovič
Alex Ivan  76′
24′ Erik Pačinda
Adnan Kanuric
78′ Birkir Valur Jónsson
Martin Mečiar
Matúš Turňa
Martin Slaninka82′
Samuel Benovič
Beom-Geun Bae
46′ Martin Bukata
Nicolas Šumský46′ 64′
24′ Nsumoh Johnosn Kalu
Filip Tatranský82′
80′ Stanislav Olejník
Senad Jarović75′

Jeśli zespół Spartaka Trnava nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom ŠKF Sereď pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.