Liga słowacka - 5. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - FK Senica 0-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 20 kwietnia, drużyna Spartaka Trnava przegrała z Senicą 0-1 (0-0). Mecz na City Arena Trnava obejrzało 1 857 widzów.

W  pojedynku 5. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 20 kwietnia, drużyna Spartaka Trnava przegrała  z Senicą  0-1 (0-0). Mecz na City Arena Trnava obejrzało 1 857 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Spartaka Trnava wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Senicy i jedną drużynie przeciwnej.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Asmaha, zawodnika Senicy. W 59. minucie w drużynie Spartaka Trnava doszło do zmiany. Jakub Rada wszedł za Štefana Pekára.

W 66. minucie za Patricka Asmaha wszedł Jean Deretti. Po chwili trener Senicy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Marka Tešiję. Na boisko wszedł Sacha Petshi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie w zespole Senicy doszło do zmiany. Kevaughn Atkinson wszedł za Franka Castañedę.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 43 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie Roberto Dias dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Senica: Jakubowi Krčowi w 84. i Mihovilowi-Jeronimowi Klapanowi w 90. minucie. Erik Grendel ze Spartaka Trnava w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 33. minucie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Spartaka Trnava dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.

27 kwietnia zespół Senicy będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie FK AS Trenczyn. Tego samego dnia FC Zlate Moravce będzie przeciwnikiem drużyny Spartaka Trnava w meczu, który odbędzie się w Zlaté Moravce.