Liga słowacka - 4. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - ŠKF Sereď 3-2 (2-2)

4 lipca na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbyło się spotkanie 4. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami AS-u Trenczyn i ŠKF Sereď. Mecz zakończył się zwycięstwem AS-u Trenczyn 3-2. Na stadionie zasiadło 147 widzów.

4. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-07-04 18:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 147 | Arbiter: K. Micheľ
M. Vuk 37'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze AS-u Trenczyn nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kadák. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Piłkarze ŠKF Sereď odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie Dino Špehar wyrównał wynik meczu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zespołu ŠKF Sereď zdobył Matej Vuk.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AS-u Trenczyn przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Hamza Čataković. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 62. minucie Maj Rorič został zmieniony przez Denisa Potomę. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Martina Šulka, piłkarza AS-u Trenczyn.

Chwilę później trener AS-u Trenczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Milan Corryn, a murawę opuścił Jakub Kadák. Milan Corryn bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. W 71. minucie w jedenastce AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Ahmad Ghali wszedł za Rubena Ligeona.

Trzeba było trochę poczekać, aby Milan Corryn wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Trenczyn, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie starcia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Richard Križan z AS-u Trenczyn.

W 77. minucie w zespole AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Abdul Zubairu wszedł za Hamzę Čatakovicia. Trener ŠKF Sereď postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Filipa Duranskiego i na pole gry wprowadził napastnika Senada Jarovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce ŠKF Sereď doszło do zmiany. Alexandar Vucenovic wszedł za Aleksa Ivana.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Adnan Kanuric
74′ Richard Križan
Tidiane Djibi Ba
71′ Ruben Ewald Ligeon
Tomás Soares Dabó
Adrián Slávik
Ľubomír Michalík
63′ Martin Šulek
Bankole Olawale Adekuoroye
Ivenzo Comvalius
Filip Duranski84′
Achraf El Mahdioui
Alex Ivan87′
 11′ 66′ Jakub Kadák
Maj Rorič62′
Osman Bukari
Adam Morong
 38′ 77′ Hamza Čataković
Dino Špehar  28′
Gino van Kessel
Matej Vuk  37′
Menno Bergsen
Matthew Yakubu
66′  72′ Milan Corryn
Martin Slaninka
Tomislav Knežević
Filip Pankarićan
77′ Abdul Musa Zubairu
Denis Potoma62′
David Alberto Depetris
Nicolas Šumský
71′ Ahmad Ghali
Senad Jarović84′
Adam Tučný
Alexandar Vucenovic87′

Sędzia nie ukarał zawodników ŠKF Sereď żadną kartką, natomiast piłkarzom AS-u Trenczyn pokazał dwie żółte.