Liga słowacka - 4. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - DAC 1904 Dunajska Streda 2-1 (0-1)

W meczu 4. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna AS-u Trenczyn wygrała z DAC Streda 2-1 (0-1). Mecz na Štadión Pod Dubňom w Żylinie obejrzało 663 widzów.

4. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-08-10 19:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 663 | Arbiter: F. Glova
K. Vida 18'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół AS-u Trenczyn wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz dwa remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ericowi Ramirezowi z DAC Streda. Była to 14. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze DAC Streda nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Kristopher Vida.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu DAC Streda.

Drugą połowę drużyna DAC Streda rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erica Ramireza wszedł Lukáš Čmelík. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Connorowi Ronanowi, zawodnikowi DAC Streda.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę AS-u Trenczyn w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Abdul Zubairu.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdula Zubairu z AS-u Trenczyn, a w 55. minucie Dominika Kružliaka z drużyny przeciwnej. Trener AS-u Trenczyn postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Ante Roguljicia i na pole gry wprowadził napastnika Hamzę Čatakovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie Marko Divković został zmieniony przez Andreja Fábrego.

W 80. minucie w zespole AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Adrián Slávik wszedł za Rubena Ligeona. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Martin Šulek z drużyny AS-u Trenczyn.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hamza Čataković wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Trenczyn, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Dwie minuty później w jedenastce AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Jakub Kadák wszedł za Osmana Bukariego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Kristián Koštrna
80′ Ruben Ewald Ligeon
Dominik Kružliak55′
84′ Martin Šulek
Matej Oravec
Ivenzo Comvalius
Connor Patrick Ronan52′
Ryan Koolwijk
Máté Vida
65′ Ante Roguljić
Marko Divković69′
 53′ 54′ Abdul Musa Zubairu
Eric Kleybel Ramirez Matheus14′ 46′
90′ Osman Bukari
Éric Javier Davis Grajales
80′ Adrián Slávik
Martin Bednár
Milan Corryn
Lukáš Čmelík46′
90′ Jakub Kadák
Andrej Fábry69′
65′  90′ Hamza Čataković
Dominik Veselovský

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom AS-u Trenczyn, a zawodnikom DAC Streda pokazał trzy.

Drużyna AS-u Trenczyn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka DAC Streda w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.