Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: Rużomberok - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0-1 (0-0)

3 sierpnia na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku odbył się mecz 3. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Rużomberok i FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1-0. Na stadionie stawiło się 1 353 widzów.

3. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-08-03 19:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 1353 | Arbiter: P. Ochotnicky
MFK Rużomberok
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
0
1
K. Qose 78' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rużomberok i jedną drużynie przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alexander Mojžiš z zespołu Rużomberok i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 32. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Rużomberok wyszła w zmienionym składzie, za Adama Brenkusa wszedł Lukáš Kojnok. W 62. minucie Peter Mazan został zmieniony przez Jakuba Sedláčeka.

Trener Rużomberok postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Tihomira Kostadinova i na pole gry wprowadził napastnika Rastislava Kružliaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie w zespole FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa doszło do zmiany. Michal Klec wszedł za Lukáša Pelegríniego. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jána Hatoka z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, a w 70. minucie Lukáša Kojnoka z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rużomberok Kristi Qose. W 82. minucie David Hrnčár został zmieniony przez Patrika Blahúta, co miało wzmocnić drużynę FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Regálego na Ondřeja Novotnego.

Marek Kristián Bartoš
31′ Michal Jonec
Ján Hatok68′
Ján Maslo
Ján Nosko
32′ 38′ Alexander Mojžiš
Lukas Tesak
46′ Adam Brenkus
Ján Dzúrik
65′ Tihomir Kostadinov
Dávid Hrnčár82′
78′ (samob.) Kristi Qose
Peter Mazáň62′
90′ Martin Regáli
Roman Packo
46′ 70′ Lukáš Kojnok
Michal Klec67′
65′ Rastislav Kružliak
Jakub Sedláček62′
90′ Ondřej Novotný
Jan Sojka

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.