Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: MSK Żilina - FK AS Trenczyn 2-1 (1-0)

W meczu 3. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 3 sierpnia, zespół Żilinej wygrał z AS-em Trenczyn 2-1 (1-0). Mecz na Štadión Pod Dubňom w Żylinie obejrzało 3 037 widzów.

3. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-08-03 19:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 3037 | Arbiter: B. Marhefka
A. Zubairu 58'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków jedenastka Żilinej wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu arbiter wręczył kartkę Peterowi Kleščíkowi z AS-u Trenczyn.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Żilinej w ósmej minucie spotkania, gdy Branislav Sluka strzelił pierwszego gola. W 43. minucie sędzia ukarał kartką Jána Bernáta, zawodnika Żilinej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Żilinej.

Na drugą połowę drużyna Żilinej wyszła w zmienionym składzie, za Jána Bernáta wszedł Viktor Peczovsky. Także jedenastka AS-u Trenczyn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Depetrisa wszedł Jakub Kadák. W 51. minucie kartkę dostał Kristián Vallo z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Abdul Zubairu.

W 59. minucie w jedenastce Żilinej doszło do zmiany. Michal Tomič wszedł za Filipa Balaja. Trener AS-u Trenczyn postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Ryana Koolwijka i na pole gry wprowadził napastnika Hamzę Čatakovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Niedługo później Michal Tomič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Żilinej, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. W 75. minucie kartką został ukarany Miroslav Kaczer, zawodnik gospodarzy.

W 76. minucie Ante Roguljić został zmieniony przez Milana Corryna. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Ruben Ligeon z AS-u Trenczyn. W 90. minucie w jedenastce Żilinej doszło do zmiany. David Duris wszedł za Miroslava Kaczera.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Martin Šulek
 8′ Branislav Sluka
Ivenzo Comvalius
51′ Kristián Vallo
Ryan Koolwijk69′
43′ 46′ Ján Bernát
Ante Roguljić76′
75′ 90′ Miroslav Kaczer
Abdul Musa Zubairu  58′
59′ Filip Balaj
Lukas Skovajsa
46′ Viktor Peczovsky
Adrián Slávik
59′  74′ Michal Tomič
Milan Corryn76′
90′ Dávid Ďuriš
Jakub Kadák46′
Lukáš Jánošík
Hamza Čataković69′

Przewaga drużyny AS-u Trenczyn w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.