Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 2-2 (0-2)

W spotkaniu 3. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna Zemplínu zremisowała ze Spartakiem Trnava 2-2 (0-2). Mecz na Futbalový štadión MFK Zemplín w Michalovce obejrzało 298 widzów.

3. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-06-27 18:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Zemplín | Widzów: 298 | Arbiter: B. Nemček
M. Gamboš 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół Zemplínu wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Trnava w 22. minucie spotkania, gdy Dijan Vukojevic strzelił pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Spartaka Trnava, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Gamboš.

Na drugą połowę jedenastka Zemplínu wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Méndeza, Cheicka Diarrę weszli Igor Żofczak, Dimitrios Popovits.

Zawodnicy Zemplínu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie bramkę kontaktową zdobył Dimitrios Konstantinidis.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Zemplínu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie wynik ustalił Igor Żofczak.

W 59. minucie kartkę otrzymał Christos Kountouriotis z zespołu gospodarzy. W 63. minucie Dobrivoj Rusov został zastąpiony przez Dominika Takáča. Trener Zemplínu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Christosa Kountouriotisa i na pole gry wprowadził napastnika Milana Kvocerę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Spartaka Trnava postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Martina Gamboša. Na boisko wszedł Bamidele Yusuf, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Alexander Horvát wszedł za Dijana Vukojevica. W 83. minucie sędzia ukarał kartką Theofanisa Tzandarisa, piłkarza gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Izuchukwu Jude Anthony
 51′ Dimitrios Konstantinidis
Malkom Moenza
46′ Alejandro Méndez García
Matúš Turňa
Matúš Vojtko
Saymon De Barros Cabral
46′ Cheick Alan Diarra
Martin Gamboš  45′ 67′
Jakub Gricz
Marko Tešija
59′ 63′ Christos Kountouriotis
Samuel Benovič
46′ Dimitrios Popovits
Alexander Horvát79′
46′  53′ Igor Żofczak
Nsumoh Johnosn Kalu
Armen Hovhannisyan
Milan Sekera
63′ Milan Kvocera
Bamidele Isa Yusuf67′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.