Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: MFK Rużomberok - ŠKF Sereď 0-0

W starciu 3. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 15 sierpnia, drużyna Rużomberok zremisowała z ŠKF Sereď 0-0. Mecz na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku obejrzało 1 155 widzów.

3. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-08-15 19:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 1155 | Arbiter: M. Dohál
MFK Rużomberok
ŠKF Sereď
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Rużomberok wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Rużomberok zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ŠKF Sereď była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Filipowi Pankaricianowi z zespołu gości. Była to 31. minuta spotkania.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adama Brenkusa z Rużomberok, a w 50. minucie Roka Jureskina z drużyny przeciwnej. W 54. minucie Roko Jureskin został zastąpiony przez Filipa Tatranskiego.

W tej samej minucie Filip Pankarićan został zmieniony przez Denisa Bušnję, co miało wzmocnić drużynę ŠKF Sereď. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateja Kochana na Dalibora Takáča. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď: Filipowi Duranskiemu w 63. i Aleksowi Ivanowi w 64. minucie. Trener Rużomberok postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Alexandra Mojžiša i na pole gry wprowadził napastnika Martina Boďę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rużomberok: Adam Brenkus, Peter Ďungel, Marek Zsigmund, na ich miejsce weszli: Tihomir Kostadinov, Dávid Filinský, Timotej Múdry. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dina Špehara, Nicolasa Šumskiego, Aleksa Ivana zajęli: Senad Jarović, Bae Beom-Geun, András Mészáros. Między 71. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď i jedną drużynie przeciwnej.

Ľubomír Michalík
69′ Alexander Mojžiš
Martin Slaninka
Mário Mrva
Filip Duranski63′
49′ 69′ Adam Brenkus
Alex Ivan64′ 84′
82′ Peter Ďungel
Roko Jureskin50′ 54′
Matúš Kmet
Filip Pankarićan31′ 54′
59′ Matej Kochan
Nicolas Šumský79′
82′ Marek Zsigmund
Adam Morong
Rastislav Kružliak
Dino Špehar79′
Ivan Krajčírik
Adnan Kanuric
82′ Dávid Filinský
Beom-Geun Bae79′
Lukáš Kojnok
Denis Bušnja54′
69′ Tihomir Kostadinov
Alen Mehić
82′ Timotej Múdry
Filip Tatranský54′
59′ Dalibor Takáč
Senad Jarović79′
69′ 71′ Martin Boďa
András Mészáros84′ 90′

Drużyna Rużomberok miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Wyjątkowa nieporadność napastników ŠKF Sereď była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ŠKF Sereď przyznał sześć.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.