Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: FK Senica - FK AS Trenczyn 1-3 (0-3)

W meczu 3. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 27 czerwca, drużyna Senicy przegrała z AS-em Trenczyn 1-3 (0-3). Mecz na OMS Arena obejrzało 316 widzów.

A. Roguljić 31'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka AS-u Trenczyn wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AS-u Trenczyn otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Osman Bukari. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Gino van Kessel wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Trenczyn, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w 31. minucie spotkania, gdy Ante Roguljić strzelił trzeciego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Senicy wyszła w zmienionym składzie, za Sadama Sulleya wszedł Filip Černák. W 58. minucie za Ante Roguljicia wszedł Milan Corryn.

W 62. minucie w zespole Senicy doszło do zmiany. Jamarl Joseph wszedł za Lukasa Kucerę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Filipowi Černákowi z Senicy. Trener AS-u Trenczyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hamzę Čatakovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jakub Kadák.

W 78. minucie David Meliš został zmieniony przez Jakuba Buchela, co miało wzmocnić drużynę Senicy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gina van Kessla na Davida Depetrisa. W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Richardowi Križanowi, piłkarzowi AS-u Trenczyn. W 85. minucie bramkę pocieszenia zdobył z karnego Peter Moses.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Keston Julien
62′ Lukas Kucera
Abdul Musa Zubairu
78′ David Meliš
Osman Bukari  22′
 85′ (k.) Peter Eneji Moses
Ahmad Ghali
46′ Sadam Sulley
Adrián Slávik
78′ Jakub Buchel
Milan Corryn58′
46′ 65′ Filip Černák
Hamza Čataković74′
62′ Jamarl Anthony Joseph
David Alberto Depetris80′
Tenton Yenne
Adam Tučný

Jedenastka AS-u Trenczyn była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.