Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - ŠK Slovan Bratysława 2-1 (1-1)

15 sierpnia na Štadión FC ViOn w Zlaté Moravce odbył się mecz 3. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i ŠK Slovan Bratysława. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zlatego Moravce 2-1. Na stadionie zasiadło 2 003 widzów.

A. Ožbolt 31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół ŠK Slovan Bratysława wygrał aż 27 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko pięć.

Już w pierwszych minutach zespół ŠK Slovan Bratysława próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zlatego Moravce w 25. minucie spotkania, gdy Denis Duga zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kenan Bajrič z zespołu gości. Była to 29. minuta pojedynku.

Drużyna ŠK Slovan Bratysława wyrównała wynik meczu. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Alen Ožbolt.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ŠK Slovan Bratysława Mitch Apau. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Ondřejowi Petrákowi, zawodnikowi ŠK Slovan Bratysława.

W 59. minucie Rafael Ratão został zmieniony przez Aleksandara Čavricia. Trener ŠK Slovan Bratysława postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Vladimira Weissa i na pole gry wprowadził napastnika Ezekiela Henty'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy ŠK Slovan Bratysława: Ondřej Petrák, Alen Ožbolt, Erik Daniel, na ich miejsce weszli: Joeri de Kamps, Žan Medved, Jurij Medveděv. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Kovaľa, Filipa Balaja zajęli: Peter Orávik, Vladimír Tkáč.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Zlate Moravce: Filipowi Balajowi w 77. i Tomášowi Ďubkowi w 81. minucie. W doliczonej piątej minucie meczu w drużynie Zlatego Moravce doszło do zmiany. Dávid Haspra wszedł za Tomáša Ďubka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację dwie minuty później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Vladimírowi Tkáčowi i Ezekielowi Henty'emu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Lukáš Pauschek
 25′ Denis Duga
Erik Daniel82′
81′ 90′ Tomáš Ďubek
José Antonio Delgado Villar
Tomče Grozdanovski
Ondřej Petrák57′ 70′
Dávid Hrnčár
Vladimir Weiss jr59′
83′ Martin Kovaľ
Rafael Rogério da Silva59′
77′ 90′ Filip Balaj
Alen Ožbolt  31′ 70′
Patrik Lukáč
Matúš Ružinský
90′ Dávid Haspra
Vernon De Marco
Marko Vujic
Jurij Medveděv82′
Adam Mihálik
Aleksandar Čavrić59′
83′ Peter Orávik
Joeri de Kamps70′
Marián Šmatlák
Ezekiel Isoken Henty59′ 90′
90′ 90′ Vladimír Tkáč
Žan Medved70′

Przewaga drużyny ŠK Slovan Bratysława w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Zlatego Moravce w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.