Liga słowacka - 3. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - FC Nitra 2-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 4 sierpnia, zespół Spartaka Trnava wygrał z Nitrą 2-0 (1-0). Mecz na City Arena Trnava obejrzało 3 281 widzów.

3. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-08-04 18:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 3281 | Arbiter: Kružliak
FC Spartak Trnava
FC Nitra
2
0
I. Mesík 3'
A. Sobczyk 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Spartaka Trnava wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Trnava w trzeciej minucie spotkania, gdy Ivan Mesík strzelił pierwszego gola.

W 27. minucie Midat Galbayev został zmieniony przez Ondreja Vrábela. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Matúš Kuník z Nitry. W 45. minucie w zespole Spartaka Trnava doszło do zmiany. Matúš Turňa wszedł za Mateja Jakúbeka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spartaka Trnava.

W 57. minucie w jedenastce Spartaka Trnava doszło do zmiany. Kristian Mihálek wszedł za Timoteja Záhumenskiego. Trener Nitry postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Ondreja Eleksę i na pole gry wprowadził napastnika Marka Fábrego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 65. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 71. minucie Lukáš Fabiš został zmieniony przez Dominika Guláša, co miało wzmocnić jedenastkę Nitry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa na Marka Marinkovicia.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Spartaka Trnava, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie wynik ustalił Alex Sobczyk.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Dávid Šipoš
65′ João Diogo Gomes de Freitas
Ondrej Elexa63′
77′ Lucas Lovat
Lukáš Fabiš71′
 3′ Ivan Mesík
Pavol Farkas86′
Bogdan Alexandru Mitrea
Midat Galbayev27′
57′ Timotej Záhumenský
Matúš Kuník43′
Filip Dangubić
Daniel Magda
Rafael Tavares Dos Santos
Nikola Gatarić70′
45′ Matej Jakúbek
Milan Ristovski
77′ Marko Tešija
Patrik Šurnovský
 87′ Alex Sobczyk
Marián Chobot
Petr Bolek
Martin Kuciak
77′ Marko Marinković
Marek Dubeň
Jozef Menich
Dominik Guláš71′
45′ Matúš Turňa
Milos Šimončič
57′ Kristián Mihálek
Ondrej Vrábel27′
Marko Kelemen
Marek Fábry63′
Gino van Kessel
Šimon Štefanec

Zespół Spartaka Trnava był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.