Liga słowacka - 21. kolejka Super Ligi: MFK Rużomberok - MFK Zemplín Michalovce 1-1 (0-0)

W meczu 21. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 1 marca, drużyna Rużomberok zremisowała z Zemplínem 1-1 (0-0). Mecz na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku obejrzało 1 064 widzów.

21. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-03-01 15:30 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 1064 | Arbiter: Presinsky
MFK Rużomberok
MFK Zemplín Michalovce
1
1
M. Kmet 85'
S. Danko 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Rużomberok wygrał aż 10 razy, zremisował pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał José Carrillowi z jedenastki gości. Była to 11. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Dimitriosa Konstantinidisa, piłkarza Zemplínu. W 57. minucie Martin Regáli został zmieniony przez Ladislava Almásiego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Zemplínu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Stanislav Danko.

Chwilę później trener Zemplínu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Armen Hovhannisyan, a murawę opuścił Milan Kvocera. W następstwie utraty gola trener Rużomberok postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Dalibora Takáča i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Gerca, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 75. minucie Jozef-Šimon Turík został zmieniony przez Giorgosa Neofytidisa, a za Igora Żofczaka wszedł na boisko Cheick Diarra, co miało wzmocnić jedenastkę Zemplínu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Kojnoka na Matúša Kmeta.

W 80. minucie sędzia przyznał kartkę Ladislavowi Almásiemu z Rużomberok.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół Rużomberok doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Matúš Kmet. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Zemplín: Matúšowi Vojtce w 89. i Stanislavowi Dance w 90. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

José Carrillo Mancilla11′
83′ Lukáš Kojnok
Matúš Begala
57′ Martin Regáli
Stanislav Danko  64′ 90′
74′ Dalibor Takáč
Cheick Alan Diarra82′
83′  85′ Matúš Kmet
Christos Kountouriotis
Timotej Múdry
Giorgos Neofytidis75′
57′ 80′ Ladislav Almási
Dimitrios Popovits
74′ Štefan Gerec
Armen Hovhannisyan67′
Viktor Jedinák
Issa Modibo Sidibé

Przewaga jedenastki Rużomberok w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Rużomberok otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.