Liga słowacka - 21. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - ŠKF Sereď 2-1 (1-1)

W meczu 21. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 1 marca, drużyna AS-u Trenczyn wygrała z ŠKF Sereď 2-1 (1-1). Mecz na Mestský futbalový štadión Na Sihoti w Trenczynie obejrzało 293 widzów.

21. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-03-01 15:30 | Stadion: Mestský futbalový štadión Na Sihoti | Widzów: 293 | Arbiter: J. Pavlik
M. Vuk 5'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna ŠKF Sereď wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŠKF Sereď w piątej minucie spotkania, gdy Matej Vuk zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 25. minucie Hamza Čataković wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Steve Kapuadi z AS-u Trenczyn. Była to 28. minuta pojedynku. W 36. minucie Keston Julien został zmieniony przez Rubena Ligeona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Martinowi Šulkowi z drużyny gospodarzy. W 53. minucie w zespole ŠKF Sereď doszło do zmiany. Dino Špehar wszedł za Nicolasa Šumskiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AS-u Trenczyn przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Gino van Kessel.

Chwilę później trener AS-u Trenczyn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Abdula Zubairu. Na boisko wszedł Ryan Koolwijk, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 62. minucie Senad Jarović został zmieniony przez Alexandara Vucenovica, a za Tidiane'a Ba wszedł na boisko Martin Slaninka, co miało wzmocnić zespół ŠKF Sereď. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hamzę Čatakovicia na Davida Depetrisa. W 82. minucie żółtą kartką został ukarany Tomáš Hučko, piłkarz gości.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tomás Dabó osłabiając tym samym drużynę ŠKF Sereď. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Adnan Kanuric
36′ Keston Julien
Tidiane Djibi Ba70′
28′ Steve Kapuadi
Tomás Soares Dabó87′
Richard Križan
Tomáš Hučko82′
51′ Martin Šulek
Ľubomír Michalík
Achraf El Mahdioui
Filip Duranski
Ante Roguljić
Denis Potoma
61′ Abdul Musa Zubairu
Nicolas Šumský53′
Osman Bukari
Senad Jarović62′
 25′ 80′ Hamza Čataković
Adam Morong
 56′ Gino van Kessel
Matej Vuk  5′
Igor Šemrinec
Pavol Penksa
Cole Kpekawa
Martin Mečiar
36′ Ruben Ligeon
Martin Slaninka70′
Ivenzo Comvalius
Filip Pankarićan
Jakub Kadák
Panagiotis Louka
61′ Ryan Koolwijk
Dino Špehar53′
80′ David Alberto Depetris
Alexandar Vucenovic62′

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.