Liga słowacka - 20. kolejka Super Ligi: MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 1-0 (1-0)

22 lutego na Futbalový štadión MFK Zemplín w Michalovce odbyło się spotkanie 20. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zemplínu i Nitry. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zemplínu 1-0. Na stadionie zasiadło 1 204 widzów.

20. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-02-22 14:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Zemplín | Widzów: 1204 | Arbiter: M. Smolak
MFK Zemplín Michalovce
FC Nitra
1
0
M. Kvocera 19'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Zemplínu wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Milan Kvocera dla zespołu Zemplínu. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kiriakosowi Savvidisowi z Zemplínu. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zemplínu.

W 67. minucie za Milana Kvocerę wszedł Christos Kountouriotis. W 70. minucie Patrik Šurnovský został zmieniony przez Ondreja Vrábela, co miało wzmocnić zespół Nitry . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Żofczaka na Stanislava Dankę.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Peter Kolesár, zawodnik Zemplínu. Trener Nitry postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Daniela i na pole gry wprowadził napastnika Patrika Danka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie czerwone kartki dostali: Kiriakos Savvidis (po drugiej żółtej) z Zemplínu oraz Pavol Farkas z Nitry.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Zemplínu doszło do zmiany. Giorgos Neofytidis wszedł za Issę Sidibégo. W drugiej połowie nie padły bramki.

Oliver Podhorin
82′ Peter Kolesár
Michal Faško
42′ 90′ Kiriakos Savvidis
Nikola Gatarić
73′ Igor Żofczak
Milan Ristovski
 19′ 67′ Milan Kvocera
Patrik Šurnovský70′
90′ Issa Modibo Sidibé
Marián Chobot
Rostyslav Dehtiar
Martin Kuciak
Martin Kolesár
João Augusto Carpes da Silva
73′ Stanislav Danko
Lukáš Fabiš
67′ Christos Kountouriotis
Duje Javorčić
90′ Giorgos Neofytidis
Ondrej Vrábel70′
Jozef-Šimon Turík
Patrik Danek85′
Armen Hovhannisyan
Šimon Štefanec

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną czerwoną.

Zespół Zemplínu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.