Liga słowacka - 20. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - ŠKF Sereď 1-3 (1-1)

22 lutego na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce odbyło się starcie 20. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i ŠKF Sereď. Mecz zakończył się zwycięstwem ŠKF Sereď 3-1. Na stadionie stawiło się 982 widzów.

20. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-02-22 14:00 | Stadion: Štadión FC ViOn | Widzów: 982 | Arbiter: P. Ochotnicky
F. Pankarićan 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Zlatego Moravce wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zlatego Moravce w 28. minucie spotkania, gdy Dávid Richtárech zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Filipowi Duranskiemu z ŠKF Sereď. Była to 37. minuta pojedynku.

Niedługo później Tomáš Hučko wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŠKF Sereď, strzelając gola w 43. minucie meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka ŠKF Sereď rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolasa Šumskiego wszedł Denis Potoma. W 52. minucie Marko Kelemen został zmieniony przez Andrása Mészárosa.

A trener ŠKF Sereď wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Pankariciana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alexandar Vucenovic. Posunięcie trenera było słuszne. Filipa Pankariciana strzelił trzeciego gola w 71. minucie spotkania. Chwilę później trener Zlatego Moravce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Dugę. Na boisko wszedł Tomáš Ďubek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie ŠKF Sereď doszło do zmiany. Matej Vuk wszedł za Aleksa Ivana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ŠKF Sereď przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy zdobył Denis Potoma.

W 71. minucie w jedenastce Zlatego Moravce doszło do zmiany. Jakub Švec wszedł za Martina Kovaľa.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół ŠKF Sereď, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Filip Pankarićan.

Między 76. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Tomás Soares Dabó
84′ Antonio Asanović
Tomáš Hučko  43′
67′ Denis Duga
Ľubomír Michalík
Dávid Hrnčár
Filip Duranski37′
 28′ Dávid Richtárech
Alex Ivan67′
Anton Sloboda
Nicolas Šumský46′
Jakub Brašeň
Senad Jarović84′
52′ Marko Kelemen
Adam Morong
71′ Martin Kovaľ
Alexandar Vucenovic59′
Adrián Chovan
Pavol Penksa
Martin Tóth
Martin Mečiar
67′ Tomáš Ďubek
Martin Slaninka
Tomče Grozdanovski
Filip Pankarićan59′  71′
Peter Orávik
Denis Potoma46′  68′
52′ András Mészáros
Panagiotis Louka
71′ Jakub Švec
Matej Vuk67′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.