Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: ŠK Slovan Bratysława - MFK Zemplín Michalovce 3-0 (2-0)

W pojedynku 2. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 27 lipca, drużyna ŠK Slovan Bratysława zwyciężyła z Zemplínem 3-0 (2-0). Mecz na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie obejrzało 5 585 widzów.

2. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-07-27 20:00 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 5585 | Arbiter: Presinsky
M. Rharsalla 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół ŠK Slovan Bratysława wygrał aż 12 razy, zremisował sześć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŠK Slovan Bratysława w pierwszej minucie spotkania, gdy Myenty Abena zdobył pierwszą bramkę.

W 10. minucie arbiter pokazał kartkę Myentemu Abenie, piłkarzowi gospodarzy. W 11. minucie Igor Żofczak zastąpił Armena Hovhannisyana.

Niedługo później Erik Daniel wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŠK Slovan Bratysława, strzelając kolejnego gola w 21. minucie starcia. W 33. minucie sędzia wręczył kartkę Denisowi Petrze z Zemplínu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Martin Kolesár został zmieniony przez Christosa Kountouriotisa, co miało wzmocnić zespół Zemplínu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joeriego de Kampsa na Ibrahima Rabiu w 60. minucie oraz Rafaela Ratão na Dávida Strelca w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jakubowi Griczowi z drużyny gości. Była to 65. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŠK Slovan Bratysława w 69. minucie spotkania, gdy Mohammed Rharsalla zdobył trzecią bramkę. W 74. minucie Artem Sukhotskiy został zmieniony przez Vernona, co miało wzmocnić jedenastkę ŠK Slovan Bratysława. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Dankę na Romana Begalę w 87. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Matúš Kira
 1′ 10′ Leo Myenty Janna Abena
José Carrillo Mancilla
Vasil Georgiev Bozhikov
Martin Kolesár46′
Jurij Medveděv
Denis Petro33′
74′ Artem Sukhotskyi
Matúš Vojtko
 21′ Erik Daniel
Stanislav Danko87′
60′ Joeri de Kamps
Jakub Gricz65′
Marin Ljubičić
Jozef-Šimon Turík
 69′ Mohammed Rharsalla Khadfi
Igor Żofczak11′
69′ Rafael Rogério da Silva
Dávid Špak
74′ Vernon De Marco
Roman Begala87′
Aleksandar Čavrić
Christos Kountouriotis46′
José Antonio Delgado Villar
Armen Hovhannisyan11′
60′ Ibrahim Danda Rabiu

69′ Dávid Strelec

Drużyna ŠK Slovan Bratysława zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.