Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: MSK Żilina - FC Nitra 1-2 (1-0)

11 sierpnia na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbył się mecz 2. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Żilinej i Nitry. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nitry 2-1. Na stadionie stawiło się 1 705 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Żilinej.

2. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-08-11 19:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 1705 | Arbiter: F. Glova
MSK Żilina
FC Nitra
1
2
V. Bichakhchyan 45'
M. Faško 56',66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Żilinej wygrała aż 24 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko sześć.

Już w pierwszych minutach drużyna Żilinej próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Miroslav Gono z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Żilinej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Vahan Bichakhchyan. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Żilinej.

Drugą połowę jedenastka Żilinej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriána Kaprálika, Patrika Mysloviča weszli Patrik Iľko, Ján Bernát.

Drużyna Nitry nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 56. minucie Michal Faško wyrównał wynik meczu.

W 57. minucie Dawid Kurminowski zastąpił Jakuba Paura. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Samuela Šefčíka z Nitry, a w 59. minucie Kristiána Vallę z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michal Faško z Nitry. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Timotej Záhumenský z Nitry.

W 82. minucie Dávid Ďuriš został zmieniony przez Matúša Rusnáka, co miało wzmocnić drużynę Żilinej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Faškę na Armena Hovhannisyana. Po chwili trener Nitry postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samuela Šefčíka wszedł Lukáš Fabiš, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Nitry utrzymać prowadzenie. W 90. minucie w drużynie Nitry doszło do zmiany. Jakub Tancík wszedł za Mariána Chobota.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Oliver Podhorin
59′ Kristián Vallo
Timotej Záhumenský82′
 45′ Vahan Vardani Bichakhchyan
Martin Adamec
43′ Miroslav Gono
Michal Faško  56′, 66′ 83′
46′ Patrik Myslovič
Alen Mustafić
82′ Dávid Ďuriš
Samuel Šefčík58′ 88′
46′ Adrián Kaprálik
Ondrej Vrábel
57′ Dawid Kurminowski
Marián Chobot90′
Ľubomír Belko
Erik Buš
Ján Minárik
Lukáš Fabiš88′
82′ Matúš Rusnák
Daniel Magda
46′ Ján Bernát
Patrik Danek
Enis Fazlagić
Matej Franko
57′ Jakub Paur
Armen Hovhannisyan83′
46′ Patrik Iľko
Jakub Tancík90′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Nitry w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.