Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - MFK Rużomberok 1-1 (1-1)

W starciu 2. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 27 lipca, drużyna AS-u Trenczyn zremisowała z Rużomberok 1-1 (1-1). Mecz na Štadión Pod Dubňom w Żylinie obejrzało 473 widzów.

2. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-07-27 19:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 473 | Arbiter: Kružliak
FK AS Trenczyn
MFK Rużomberok
1
1
K. Julien 9'
Š. Gerec 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków jedenastka AS-u Trenczyn wygrała 23 razy i zanotowała 16 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Keston Julien.

Piłkarze Rużomberok odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie wynik ustalił Stefan Gerec.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie kartką został ukarany Kristi Qose, zawodnik Rużomberok. W 65. minucie Ryan Koolwijk został zastąpiony przez Hamzę Čatakovicia.

W tej samej minucie w jedenastce Rużomberok doszło do zmiany. Marek Zsigmund wszedł za Adama Brenkusa. Trener Rużomberok postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Filipa Hašeka i na pole gry wprowadził napastnika Rastislava Kružliaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AS-u Trenczyn oraz trzy drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Ivenzo Comvalius został zmieniony przez Milana Corryna, a za Davida Depetrisa wszedł na boisko Jakub Kadák, co miało wzmocnić jedenastkę AS-u Trenczyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Gerca na Tomáša Bobčeka. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ivan Krajčírik
 9′ Keston Julien
Matej Čurma
Peter Kleščík
Michal Jonec90′
Ruben Ewald Ligeon
Ján Maslo
90′ Martin Šulek
Alexander Mojžiš
73′ Ivenzo Comvalius
Adam Brenkus65′
65′ Ryan Koolwijk
Filip Hašek69′
73′ Ante Roguljić
Tihomir Kostadinov
Abdul Musa Zubairu
Kristi Qose51′
Osman Bukari
Dalibor Takáč
81′ David Alberto Depetris
Mário Mrva
73′ Milan Corryn
Marek Zsigmund65′ 84′
81′ Jakub Kadák
Tomáš Bobček83′
65′ 90′ Hamza Čataković
Rastislav Kružliak69′ 90′

Przewaga zespołu AS-u Trenczyn w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze AS-u Trenczyn dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.