Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - FK AS Trenczyn 2-3 (0-2)

20 czerwca na Štadión FC ViOn w Zlaté Moravce odbył się mecz 2. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i AS-u Trenczyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS-u Trenczyn 3-2. Na stadionie stawiło się 332 widzów.

O. Bukari 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka AS-u Trenczyn wygrała aż 21 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS-u Trenczyn w 33. minucie spotkania, gdy Jakub Kadák strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Zlatego Moravce ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie Jakub Kadák ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Drugą połowę drużyna Zlatego Moravce rozpoczęła w zmienionym składzie, za Martina Tótha, Borisa Cmiljanicia weszli Martin Chren, Martin Valovčan.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Osman Bukari. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Tomáš Ďubek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zlatego Moravce, strzelając gola w 60. minucie starcia. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 70. minucie w jedenastce Zlatego Moravce doszło do zmiany. Tomce Grozdanovski wszedł za Antona Slobodę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Martin Kovaľ. Po chwili trener AS-u Trenczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Hamza Čataković, a murawę opuścił Jakub Kadák.

W 89. minucie Gino van Kessel zastąpił Davida Depetrisa. W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Achrafowi El Mahdiouiemu z AS-u Trenczyn. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Igor Šemrinec
46′ Martin Tóth
Keston Julien
Antonio Asanović
Steve Kapuadi
Denis Duga
Richard Križan
 60′ Tomáš Ďubek
Martin Šulek
Dávid Hrnčár
Achraf El Mahdioui90′
70′ Anton Sloboda
Jakub Kadák  33′, 36′ 87′
Jakub Brašeň
Abdul Musa Zubairu
46′ Boris Cmiljanić
Osman Bukari  56′
 77′ Martin Kovaľ
Ahmad Ghali
Jakub Švec
Gino van Kessel89′
Adrián Chovan
Menno Bergsen
46′ Martin Chren
Ruben Ewald Ligeon
70′ Tomče Grozdanovski
Adrián Slávik
Peter Orávik
Milan Corryn
Dávid Richtárech
Hamza Čataković87′
46′ Martin Valovčan
David Alberto Depetris89′

Adam Tučný

Drużyna AS-u Trenczyn zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom AS-u Trenczyn przyznał jedną żółtą.

Zespół Zlatego Moravce w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.