Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajska Streda 0-2 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 21 czerwca, zespół Spartaka Trnava przegrał z DAC Streda 0-2 (0-0). Mecz na City Arena Trnava obejrzało 285 widzów.

A. Balić 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna Spartaka Trnava wygrała 20 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół DAC Streda zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Spartaka Trnava była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener DAC Streda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andrej Fábry, a murawę opuścił András Schafer. W 56. minucie za Saymona wszedł Dijan Vukojevic.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Zsolt Kalmár z DAC Streda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy DAC Streda w 66. minucie spotkania, gdy Eric Ramirez strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 71. minucie w drużynie Spartaka Trnava doszło do zmiany. Milan Sekera wszedł za Michaela Yao.

Zespół Spartaka Trnava ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Andrija Balić.

W 77. minucie Marko Divković został zmieniony przez Zuberu Sharaniego, a za Erica Ramireza wszedł na boisko Sainey Njie, co miało wzmocnić drużynę DAC Streda. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Gamboša na Olivera Buriana. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Dominikowi Kružliakowi, piłkarzowi DAC Streda. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Dominik Kružliak83′
56′ Saymon De Barros Cabral
Andrija Balić  74′
81′ Martin Gamboš
Martin Bednár
Marko Tešija
Zsolt Kalmár60′
Theofanis Tzandaris
András Schäfer46′
71′ Michael Yann Yao
Benjamín Száraz
81′ Oliver Burian
Sainey Njie90′
71′ Milan Sekera
Zuberu Sharani77′
56′ Dijan Vukojevic

Zespół DAC Streda zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Spartaka Trnava żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.