Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: FC Nitra - FK Senica 2-0 (0-0)

20 czerwca na Štadión pod Zoborom odbyło się spotkanie 2. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Nitry i Senicy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nitry 2-0. Na stadionie stawiło się 285 widzów.

2. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-06-20 17:00 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 285 | Arbiter: B. Marhefka
FC Nitra
FK Senica
2
0
S. Šefčík 59'
M. Ristovski 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków drużyna Senicy wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Nitry w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Samuel Šefčík dał prowadzenie swojej drużynie.

Po godzinie gry kartką został ukarany Vojtěch Vorel, zawodnik gości. W 66. minucie w zespole Senicy doszło do zmiany. Mário Mihál wszedł za Filipa Deketa. W tej samej minucie Filip Černák został zmieniony przez Lukasa Kucerę.

W tej samej minucie trener Nitry postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Ondreja Vrábela wszedł Isaac Muleme, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Nitry utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Nitry udało się strzelić gola i wygrać. W 76. minucie Filip Buchel został zmieniony przez Sadama Sulleya, co miało wzmocnić jedenastkę Senicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michala Faškę na Duje Javorčicia oraz Samuela Šefčíka na Tomáša Hambáleka.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Nitry, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu celnym strzałem popisał się Milan Ristovski. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nitra: Tomášowi Hambálekowi w 86. i Danielowi Magdzie w 90. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Joss Didiba Moudoumbou
90′ Daniel Magda
Filip Černák66′
34′ Dmitriy Nemchaninov
Dominik Duda
Oliver Podhorin
Marko Totka
76′ Michal Faško
Edmond Addo
 83′ Milan Ristovski
Filip Buchel76′
 59′ 83′ Samuel Šefčík
Kristian Lukáčik
6′ 66′ Ondrej Vrábel
Mário Mihál66′
66′ Isaac Muleme
Jakub Buchel
76′ Duje Javorčić
Tenton Yenne
Ante Kuliš
Sadam Sulley76′
83′ 86′ Tomáš Hambálek

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Senicy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.